İftar Saati

Paylaş
 

Ramazan ayı bütün müslüman alemi için özel olan ve dini değeri olan bir aydır. Ramazan ayında genellikle tüm müslümanlar oruç tutarlar. Oruç tutanlar için ramazan ayına hazırlanan Diyanet ve müftülüklerce onaylanan imsakiyeler de görülmeye başlar.

Ülkemizin coğrafi konumu nedeniyle her bölgedeki her ilimizde iftar vakti farklı olmaktadır. Ramazan ayında gün boyunca tutulan orucun, ramazan topunun patlamasıyla okunan ezanla beraber bozulduğu ve yemeklerin yendiği kıymetli bir zamandır. Dualar edilerek iftar yapılır.

Ülkemizin doğusunda olan Erzurum ilimiz için Erzurum iftar vakti tüm detaylarıyla sitemizde paylaşılmaktadır. 19:55 saatinde ilk iftarını yapacak olan Erzurum sahurunu ise 02:41 saatinde yapmış olacak. Ramazan ayı için hazırlanan imsakiye ye göre her güne ait iftar saatleri en doğru şekilde yer aldığı sayfamızı sizde detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Muğla iftar vakti saatini merak edenler için bu ilimize ait iftar saati başta olmak üzere imsak, güneş, öğle ve ikindi bilgileri de paylaşılmaktadır. Muğla ilimize ait ramazan ayının ilk iftarı 20:38’de olacaktır. Daha sonraki günlerde ise dakikalar ve iftar zamanı da 1’er dakika değişecektir.

Sadece bu iki ilimize ait değil diğer 79 ilimize ait iftar ve ezan bilgilerini en doğru haliyle sitemizde bulabilir ve sizde takip edebilirsiniz.

Büyük bir özenle hazırlanan iftar yemeği için seçebileceğimiz yemek tarifleri, ramazan ayına özel sağlık önerileri ve dini konular ve dualar olmak üzere yine iftar vakitleri ve özel iftar duası gibi pek çok bilgiye sitemizde sorunsuz şekilde erişebilirsiniz. Ramazan ayını hakkıyla, bereketiyle ve dualarla dolu dolu yaşamak ve dini borcumuzu eksiksiz yerine getirmek için gerekli olan iftar saatlerini sitemizde ücretsiz olarak bulabilirsiniz.

Ramazan ayı bu yıl 18 Haziran 2015 Perşembe günü başlayacak ve 16 Temmuz 2015 Perşembe günü bitecektir. 17 Temmuz Cuma günü ise Ramazan Bayramı kutlanacak.

İftarsaati.org Diyanet tarafından yayınlanan 2015 yılına ait güncel iftar saatlerini içermektedir.

Bu yazı 1192 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM