İngilizce Öğrenmek Çok Kolay; konusarakogren.com

Paylaş
 

İngilizce batı toplumlarında kullanılan günümüzde küresel ortak dil kabul edilmiş bir dil olarak karşımıza çıkmaktadır. Her ülke de kendi anadilleri dışında İngilizce öğrenilmesi gerektiğini önermiş pek çok ülke bulunmaktadır. İngilizce bizim dilimizden her açıdan farklı bir yapıya sahip bir dildir. En büyük farkı gramer yönünde görürüz. Bu konuda bilgi vermek gerekirse İngilizce de kurulum özne-yüklem-nesne şeklindedir. Türkçe de ise özne-nesne-yüklem şeklinde bir gramer oluşturulduğu için insanların İngilizce Öğrenmesi zahmetli bir hal almaktadır. İngilizce çevirilerde özene çevrildikten sonra nesneye geçilerek sondan başa doğru çevirme yapılması doğrudur. Aksi halde hem yanlış bir anlam hem de devrik bir cümle kurmuş oluruz. İngilizce konuşma ya da yazma konusunda işi Türkçe mantıkla düşünmemek gerekir. İngilizce de en büyük yanlış ezberlemektir. Kalıp ya da yapıları ezberlediğiniz zaman unutma ihtimaliniz yüksektir. Ama işin mantığını kavradığınız da zaman geçse de unutmanız imkânsızdır. İnsanlar dil konusunda sadece günlük konuşma dillerini değil teknik anlamda da öğrenmek isteyebilirler. Bu konuda da eğitim alarak kendilerini geliştirmeleri mümkündür. Eğitim almak isteyen kişiler kendilerine seçecekleri eğitim programları ile bunu mümkün kılabilirler. Özellikle internet üzerinde alınan eğitimlerde kendi seçtiğiniz zaman diliminde İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.

İngilizce de günlük yaşam da kullanılan pek çok kelime ve cümle bulunmaktadır. İnternetten konuşarak öğren sitesinde aldığınız eğitimle kısa zamanda iyi bir İngilizceye sahip olacaksınız. Siteden istediğiniz konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Renkler konusunda bilgi almak isteyenlerin http://www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-renkler/ linkini tıklamalarında fayda vardır. Bu bilgi sayesinde renkler hakkında sorununuz ortadan kalkmış olacaktır. Renklerin seviyesi ve gücü vardır. Türkçe de seviyeyi belirlemek için açık ve koyu olarak ifadelendirmek mümkündür.

İngilizce de ise bir rengin açık olduğunu belirtmek için Light, koyu olduğunu belirtmek için ise Dark kelimeleri kullanılmaktadır. Renkler hakkında bilgi vermek gerekirse; Red- kırmızı, Blue- mavi, Green- yeşil, Yellow- sarı, Black- siyah, White- beyaz, Brown- kahverengi, Orange- portakal rengi yani turuncu anlamındadır. Bunun yanı sıra Purple- mor, Pink- pembe, Gold- altın sarısı, Silver- gümüş olarak adlandırılmaktadır. Navy blue karşılığı ise lacivert olarak adlandırılmaktadır. Soru kalıbı olarak ifadelendirmek gerekirse bir eşyanın rengini sormak istediğiniz de What colour is it? Diyebilirsiniz. Bunun yerine it kısmına hangi eşyayı soruyorsanız onu getirebilirsiniz. Örneğin araba rengi soracaksanız What colour is car? Demeniz gerekir. Böylelikle daha anlamlı ve belirgin bir cümle kurmuş olursunuz. Bir rengin parlaklığını ifadelendirmek istiyorsanız Bright kelimesini kullanmalısınız. Eğer bir rengin ne olduğunu tam olarak çıkaramıyorsanız renklerin ardına -ish eki getirilmelidir. Örnek vermek gerekirse blueish mavimsi anlamına gelmektedir. Colourful ise renkli rengârenk anlamına gelen bir kelimedir. Ayrıca colour İngiltere İngilizcesinde, color ise Amerikan İngilizcesinde kullanılır. Dil İngiliz İngilizcesi ve Amerikan İngilizcesi olarak değişiklik göstermektedir. Bunun pek çok örneğini farklı kelimelerle de görebiliriz.

Bu yazı 1038 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM