Obezite Cerrahisinde Merak Ettikleriniz?

Paylaş
 

Yurtiçi ve yurtdışında giderek yaygınlaşan sağlıksız beslenme sonucu çıkan obezite hastalığı gittikçe artmaktadır. Hal bu olunca şişmanlık ameliyatları son zamanlarda oldukça talep görmektedir. Düzenli diyet, spor ve ilaç tedavisi ile 1 senedir kilo vermek isteyip veremeyenler. Obezite tedavisi için ilaç kullananlar Vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olanlar ve VKİ 35 in üzerinde ve yandaş hastalığı olan tüm hastalara bariatrik cerrahi önerilmektedir.

Mide küçültme ameliyatı olmaya karar veren hastaların en önemli aşaması hastane ve doktor seçimidir. Bazen doktoru seçersiniz ama paranız yetmez. Bazense paranız vardır ama doktor içinize sinmez. İşte bu noktada Türkiye’de en çok tercih edilen İstanbul Obezite Cerrahisi devreye giriyor. Sadece obezite hastalarına yönelik olan bu zayıflama merkezi üstün hekim kadrosu ve son teknolojiye uygun ameliyathane ile 1000 kişiyi aşkın ameliyatı başarı ile yerine getiren mükemmel bir hastanedir. İstanbul obezite cerrahisi hekimleri uluslararası ödüllere sahip uzman ekiplerle donanımlı bir hastanedir. Burada işini profesyonel olarak icra eden Operatör Doktor Hasan Erdem hayatınızın sonuna kadar yaşamdan zevk almadan yaşamak istemiyorsanız kapılarımız sizlere sonuna kadar açık her türlü şekilde sizlere yardım etmekten kıvanç duyarız. Hastanemizden randevu alarak ücretsiz muayene ve ön görüşme için lütfen bizlere ulaşın dedi.

Gastrik bypass midenin büyük bir bölümü bypass edilerek küçük hacimli (30-50 cc) bir mide bölümü hazırlanarak ince bağırsaklara dikiliyor. Bu ameliyatta diğer obezite cerrahisi ameliyatlarında da olduğu gibi mide hacminin küçültülmesi hem de bağırsakların bir bölümünün devre dışı bırakılarak, tüketilen gıdaların bir kısmının emilmeden atılması hedefleniyor. Böylece hastalar hem daha az gıdayla doyuyorlar hem de aldıkları gıdaların tamamı emilmemiş oluyor.

“Sleeve Gastrektomi” olarak da bilinen tüp mide ameliyatı, midenin hacminin küçültülmesi ve böylece hastanın çok az gıdayla tokluk hissetmesi hedefleniyor. Tüp mide ameliyatı midenin belli bir bölümü cerrahi işlemle çıkarılıyor ve geriye tüp şeklinde bir mide bırakılıyor. Ayrıca midenin açlık hormonu salgılayan bölümü çıkarıldığı için hastada açlık hissi olmuyor. Bu operasyonla sadece alınan gıdanın miktarı kısıtlanıyor; gıdaların emilimi aynı şekilde devam ettiği için hastanın dışarıdan vitamin ya da mineral takviyesi alması gerekmiyor. Bu mide küçültme ameliyatı diğer obezite ameliyatları gibi laparoskopik yöntemle yapılmaktadır.

Mide balonu kontrollü kilo kaybetme tekniğidir. Uygulaması, endoskopik olarak yapılır. Kesinlikle bir ameliyat değildir. Endoskopik olarak hastanın ağzından mide içerisine silikon bir balon şişirilmesi, doğal olarak mide içerisinde kullanılan hacmin küçültülmesi işlemidir. Mide balonundan sonra genellikle aynı gün hasta taburcu edilir. Daha detaylı bilgi ve ücretsiz muayene için istanbul obezite cerrahisi merkezimizle iletişime geçiniz.

Bu yazı 664 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.