Yağlı Ciltlere Çözüm Önerileri

Paylaş
 

Yağlı cilt tipi cilt bakımıyla ilgili olduğu kadar, beslenme düzeniyle de ilgilidir. Bunun anlamı ne kadar cilt bakımı yaparsanız yapın, hatalı bir beslenme düzeniniz varsa ve hatalı besinler alıyorsanız, yağlanma sorunu ortadan kaybolmayacaktır. Bazı faktörlere dikkat ederek, yağlı cilt sorunundan kurtulmak mümkündür. İşte yağlı ciltlere çözüm önerileri!

Yağlı Ciltler İçin Bazı Öneriler

Yağlı cilt yapısına sahip kişilerin, cilt bakımı yaparken mutlaka yağsız nemlendiricileri tercih etmesi gerekmektedir. Cilt bakımı için peeling uygulaması yapıyorsanız, peeling ürününün içeriğinde A vitamini bulunmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü A vitamini, cildin yağ dengesini düzenliyici bir özelliğe sahiptir. Bunun yanı sıra cilt temizliği yaparken, mutlaka jel formunda temizleyiciler kullanılmalıdır. Sabun ile cilt temizliği yaptığınızda, cildinizde siyah nokta oluşumuna neden olmaktadır. Cilt temizliğinizi düzenli şekilde yapmıyorsanız, bu durumda da cilt yağlanması görülmektedir.

Beslenme düzeninin yağlı cilt oluşumunda etkisi büyüktür. Örneğin cilt yapısının yağlanma sebeplerinden biri, baharatlı yiyecekler ve yağlı kızartmalardır. Bu nedenle beslenme düzeninizde, baharat, yağlı yiyecekler ve türevlerinden kaçınmalısınız. Bunun yerine sebze ağırlıklı beslenebilir ve bolca meyve tüketebilirsiniz.

Bu yazı 473 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM