8 Adımda Saç Maşası ve Bigudi ile Saçlarınızı Daha Dolgun Gösterin

Yoksa siz de ‘saçlarım çok sönük!’ diye ders yananlardan mısınız. Haksız sayılmazsınız; hacimli ve dolgun saçlar, her kadının hayalidir… Saçlarınız kalın teli olmasa da jumbo boy saç bigudileri ve saç maşası kullanarak, saçlarınıza hacim kazandırabilirsiniz.

Saçları daha dolgun ve hacimli göstermek için ne yapmalısınız?

1. Önce saçlarınızı spreyleyerek, şekillendirici ile saçınızı saç maşasına hazırlayın. Böylelikle saçlarınız daha uzun süre havalı ve güzel görünecek…

2. Saç maşası kullanmadan önce spreylediğiniz saçın iyice kuruması gerektiğini unutmayın. Saçlarınızın doğal olarak kurumasını bekleyin.

3. Saçınızı ortadan ayırarak tarayın. Saçınızın ‘taç’  denilen ve arkada kalan üst kısmından bir tutan saç alarak önce saç maşası ile ısıtıp Jumbo boy -saç telleriniz ince ise orta boy- bigudi ile saçlarınızı köklere kadar sarın.

4. Saçlarınızın ön tarafından bir tutam saçı öne doğru tarayarak ayırın.

5. Daha sonra saçlarınızın her iki  yanında  kalan saç tutamlarını da önce maşayla ısıtıp ardından bigudiyle saç diplerinize kadar sarın.

6. Saçınızın önüne bıraktığınız tutamı da önce maşalayıp daha sonra hızlı şekilde saç diperine kadar jumbo bigudi ile sarıp tutturun.

7. İlk altı aşamada saçlarınızın tepede kalan bölümlerini dört jumbo bigudi ile saç diplerine kadar sardınız. Bu noktadan sonra geriye kalan saçlarınızı da jumbo bigudilerle tutam tutam  saracaksınız. Fakat bu aşamada bigudileri, saç köklerine kadar değil, tutamların yarısına dek sarmanız gerekiyor. Kalan tüm saçlarınıza kalın tutamlar halinde yarısına dek bigudileri sarın.

8. Tüm işlem bittikten sonra bigudileri saçınızda 30-35 dakika bekleterek çözün. Parmaklarınızla saçınıza şekil verin.

İlginizi Çekebilir

Saç Dökülmesini Engelleme ve Tedavi Yolları

Saçlar, insanların en değer verdiği kısımlardan bir tanesidir. Fakat günümüzde saç dökülmesi birçok insanın ortak derdidir. Saç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.