Acısız Ağda Nasıl Yapılır?

Paylaş
 

Kadınların en büyük problemlerinden olan tüylü bölgelerinin alınması işleminde çekecekleri acılar kaçınılmaz oluyor. Bu tüyleri almak için kullanılan yöntemlerden birisi olan ağda ile almanın bazı püf noktalarını paylaşarak bu acı ve ağrıları en aza indirmenizi sağlamaya çalışacağız.

Ortam sıcaklığını ayarlayın…
Sıcak ile acı daha hissedilir olacağından ağda işlemini yapacağınız ortamın soğuk olması gereklidir. Eğer yaz mevsimindeyseniz klimalarınızı soğuğa ayarlayarak buna çözüm bulabilirsiniz.

Öncesinde krem sürün…
Başlığımızdan da anlaşılacağı üzere ağda yapacağınız yeri uyuşturup daha az acı hissetmenizi sağlayacak kremlerden alıp sürebilirsiniz.
Bu kremlerin en bilindik olanı Emla markalı olanıdır.
Bu kremi epilasyon işleminden birkaç saat önce sürerseniz uyuşmasıyla birlikte hissedeceğiniz acının oldukça az olduğunu fark edeceksiniz.

Ağdanın türüne karar verin…
Acısız bir ağda için tercihiniz sir ağdalar dan yana olmalıdır. Sir ağdalar yalnızca tüye yapıştıkları için cildinize ya da tüylerin köklerine zarar vermezler. Bu da çektiğiniz acıyı azaltır.

Özel gününüze dikkat edin…
Ağda yapılırken acı veren bir başka neden ise regl döneminde olmanız olabilir. Bu günlerinize yaklaştığınızda ağda yapmamanızı tavsiye ederiz.

Aynı yeri bir kez alın…
Ayrıca aynı yere uygulanacak birden fazla ağda işlemi için aradan 1 gün geçmesini bekleyin.

Bu yazı 8236 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. hande dedi ki:

    depilissima titanyum ağda hassas ciltlerde çok başarılı

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.