Ağda Lekesi Nasıl Geçer

Paylaş
 

Ağda Lekeleri Nasıl Oluşur?

Ağdayı uyguladığınız bölgenin hassasiyetine ya da yanlış kullanılan ağdalama yöntemlerine göre cildimizde kahve ben görünümünde ve renginde lekelerin oluştuğu görülebilir.

Çoğunlukla sir ağda kullanımından kaynaklanan bu lekeler için uygulayabileceğiniz tarifleri önereceğiz.

Ağda Lekelerinin Geçmesi İçin Bitkisel Karışımlar Nelerdir?

Özellikle sir ağda lekelerine iyi gelecek olan 1’er kaşık su, elma sirkesi, limon suyunu karıştırıp pamukla lekenin olduğu yere pamukla sürün. Sürdükten sonra güneşe çıkmamanızı tavsiye ederiz. Yarım saat sonra sürdüğünüz bu yerleri yıkayın. Yıkamadan sonra talk pudra sürebilirsiniz.

Talk pudra ile uygulayabileceğiniz bir başka karışım ise ek olarak bal ile limon suyunu katıp oluşturacağınız karışımı lekelerin üzerine sürün. Bu üçlünün yaratacağı muhteşem etkiyi haftada iki sefer uygulayarak kısa sürede görebilirsiniz.

Bir diğer doğadan gelen mucize çözüm ise ince taneli deniz tuzu, lavanta ve bebek yağının karışımını duşa girdiğinizde masaj yaparak sürün.

Son olarak bir tarif daha verecek olursak, rendelenmiş portakal ve şekeri karıştırın. Üzerine bir miktar badem yağı ve yumurtanın beyazını ekleyin. Yeni elde ettiğiniz karışımı yüzünüze uygulayıp bir süre bekletin ve ister banyo yapın, isterseniz yüzünüzü durulayın.

Cilt Dışındaki Ağda Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Ayrıca ağda lekeleri uyguladığınız ortamda gerekli olan eşyaların üzerini örtmek gibi hijyen önlemlerini almadığınızda akabilir, bulaşabilir veya düştüğü yere yapışıp kalabilir. Önce ağdayı bez ya da peçete ile alın, daha sonra kozmetikçiden alacağınız sir ağda silici yağlar ile kalan izlerini temizleyin. Bu durumlarda başka temizlik maddeleri işinizi görmez.
Halıda ya da kumaşta yer alan ağda lekeleri için sentetik tineri döküp sert dişli fırça taraklar ile iyice lekeli kısımın üzerine baskı uygularsanız çıkmış olduğunu göreceksiniz.

Bu yazı 12753 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.