Ağda Sonrası Sivilceler Nasıl Geçer?

Paylaş
 

Ağda sonrası, uygulama bölgesinde oluşan sivilceler, pek çok bayanı ortak derdidir. Hem can yakıcı hem de uygulama bölgesinin mikrop kapmasına neden olabilen bu durum ile karşılamamak için uygulama öncesi ve sonrasında bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Bazı ciltler aşırı hassas oldukları için her ne kadar dikkat edilse de sivilce oluşumu engellenemez.

Ağda işlemi sonrasında oluşması engellenemeyen sivilcelerin kısa sürede iyileşmesi ve cildin eski haline dönmesi için en çok dikkat edilmesi gereken, uygulama bölgesinin kuru tutulmasıdır. Bunun için ilk ağdadan sonraki ilk 2-3 saat duş alınmamalı ve uygulama bölgesine terlemeyi önleyen ürünler sürülmelidir. Ağda sonrasında oluşan sivilceleri patlatmadan nazikçe peeling uygulaması ile yok edebilirsiniz. Sıkılan ya da kaşınarak kanatılan sivilceler iyileşmeden çok yayılmaya neden olacağından sivilceler tahriş edilmeden yok edilmelidir.

Ağda sonrasında vücuda tam oturan, dar kıyafetler giyilmemelidir. Bu tür kıyafetler cildin nefes almasını engelleyerek daha çok sivilcelenmesine ve sivilcelerin daha da büyümesine neden olur. Ağda işlemi sonrasında temiz bir beze sarılan buzun sivilceler üzerinde dolaştırılması da sivilcelerin küçülmesini sağlayan bir uygulamadır. Bu uygulama tüm ağda bölgesine yapıldığında yeni sivilce oluşumunun da önüne geçilebilir.

Vücudun temizlenmesi için en etkili yöntemlerden biri olan ağda sonrasında oluşan sivilceler, uygulama bölgesinde hassaslaşan kısımların mikrop kapması ile ortaya çıkar. Bu nedenle ağda uygulaması sonrasında cildin temiz ve kuru tutulmasına özen gösterilmelidir. Ağda sonrasındaki 2-3 gün içinde küvette yıkanılmaması ya da havuza girilmemesi de sivilceler için dikkat edilmesi gereken hususlardandır.

Bu yazı 5239 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. hande dedi ki:

    uygulama öncesinde bölge iyice temizlenmelidir. Antiseptik jeller kullanılabilir.

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.