Allık Seçiminde Dikkat Edilecekler

Güzel ve pürüzsüz bir makyaja sahip olmak istiyorsanız kullandığınız ürünlerin kalitesine büyük önem vermelisiniz. Bayanlar, günün her saatinde mükemmel gözükmek isterler. Yüzde yorgunluk uyku hali, renksizlik durumu varsa makyajla görüntünüzü yukarıya çıkarabilirsiniz. Eşiniz ya da sevgiliniz tarafından çekiciliğini kaybetmeyen partner imajı oluşturmak istiyorsanız, doğru ürünlerle doğru teknikle makyaj yapmayı önemsemelisiniz.

Cildinizdeki akneleri ve lekeleri kapatmak için fondöten kullanırsınız ancak günlük makyajda bazı hanımlar fondöten yerine pudra kullanmayı tercih edebilir. Yağlı ciltliler, yağdan dolayı yüzün parlamasını, sıkıştırılmış pudra kullanarak ortadan kaldırabilirler. Bazı dönemlerde yüzünüzün solgun olduğunu farkedebilirsiniz, yüzünüze renk getirmek için allıktan yardım alın.

Allık pembe, kahverengi, şeftali, kırmızı, bronz gibi farklı renklerde üretilirler. Ten renginize göre uygun allığı seçmelisiniz. Beyaz tenli kızlar, bronz tonlarındaki allıklardan uzak durmalı, pembe ve şeftali renklerini tercih etmeliler. Esmer bayanların tercihi de bronz, kırmızı, mor renkli allıklar olmalı. Allığınızı mutlaka bir fırçayla sürmelisiniz. Fırçada kalan allığı boynunuza, alna çeneye sürebilirsiniz.

Allık seçimi kadar allığın nasıl sürüldüğü de önemlidir. Yüz şeklinizi analiz etmeyle işe başlayın. Alın, göz ve dudak, çene orantısını inceleyin. Uzun yüzlüyseniz allığınızı açık renklerden seçmelisiniz ve elmacık kemiğinin tam üstünden kulağa doğru uygulamalısınız. Kare ve yuvarlak yüzlüyseniz bronz, kahverengi tonları, kırmızı renkte allığı elmacık kemiğinin altından şakaklara doğru sürmelisiniz.

Allığınız için kullandığınız fırçayı birkaç günde bir temizlemelisiniz. Fırçanıza saç şampuanından biraz alıp dökün ve fırçayı ovalayın. Suyla temizledikten sonra fırçanızı dikey şekilde kurutun. Ayrıca kozmetik ürünlerin kapağını açık bırakmamalı ve kozmetiklerinizi en fazla 1 sene içinde tüketmelisiniz. Doğru allık seçimi ve kullanımı sayesinde solgun yüzünüzü canlı ve güzel bir görüntüye taşıyacaksınız.

Allık sürmeden önce yüzünüze masaj yaparsanız cildiniz doğal bir pembelik kazanır. Allık seçimiyaparken rujla uyumlu olmasına da dikkat etmelisiniz. Kırmızı bir ruj sürdüğünüzde aynı tonlarda allık seçmelisiniz. Birkaç allığı aynı anda kullanmak istiyorsanız birbirine karıştırmadan, farklı fırçayla uygulama yapmalısınız. Allığı aşağıdan yukarıya doğru sürmeniz, eşit renk dağılımı için önemli bir ayrıntıdır.  Güzellikler sizi ve sevdiklerinizi bırakmasın.

İlginizi Çekebilir

Kusursuz Oje Sürmek İçin Bilmeniz Gerekenler

Tırnak bakımı kadınların önem verdiği şeylerden biridir. Öyle ki birçok kadın, manikür ve pedikür işlemini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.