Alvita Çocuk Güneş Spreyi

Geçmiş yıllara baktığımız zaman güneşe maruz kalmanız sağlıklı bir şekilde açık hava etkinliği olduğu düşünülüyordu. Fakat günümüz araştırmalarının verdiği bilgiler doğrultusunda güneşin cildimizi erken yaşlandırmasına ve daha da kötüsü deri kanserine kadar ilerlettiğini göstermektedir. Güneşin hangi tip hasarlara yol açtığına şöyle bir bakalım. Güneş enerjisinin dünyaya ulaştığı bir kısmında görülebilir ultraviyole ışık içeri girer. Bu ultraviyole ışık derimize girdiği zaman deri hücrelerimizde ciddi bir hasara yol açmaktadır. Bu hasar da gözle görünen veya da görünmeyen ciddi etkilere neden olmaktadır.

Güneş yanıklarına değinelim. Güneş yanıkları görebildiğimiz deri hasarlarından biridir. Güneşe maruz kaldıktan yaklaşık olarak bir saat kadar sonra ortaya çıkmaktadır. Çoğu kişide bu durum bronzlaştırmaya yardımcı olurken bir diğer çoğu kişide de çiller meydana gelmektedir. Bu kişiler genellikle teni açık olan kişilerdir. Çillerin sebebi güneşin verdiği ciddi ve gözle görülebilen hasarların belirtisidir. Bu durumdan da anlamalıyız ki cildimizi güneşten son derece başarılı bir şekilde korumalıyız. Ultraviyole ışınları deri hücrelerimizde de gözle göremediğimiz hasarlara da yol açabilmektedir. Bu hasarlar çoğu bölümü onarılabilmektedir. Fakat bazı hasarlarda da zaman geçtikçe üstüne daha fazla eklenir. Yaklaşık 20-30 yıl kadar sonrasında da bu ultraviyole ışınlarının yol açtığı hasarlar deri kırışıklıklarına, deri kanserlerine ve de yaşlılık lekelerine yol açmaktadır. Unutmamalıyız ki UVB ışığı penceremizden geçmez fakat UVA ışığı penceremizden geçmektedir.

Güneşten korunma alışkanlığını yaşlı, genç ve bebek demeden uygulamamız gerekmektedir. Bebeklik döneminde güneşten korunmaya başlamalı ve bütün yaşamımız boyunca da bu korunmaya devam etmeliyiz. Hayat boyu maruz kaldığımız güneş ışığının yaklaşık olarak yüzde seksenini yaşamımızın ilk 18 yılında almaktayız. Bu sebeple de çocuklarımızı güneşten korumamız fazlasıyla önemlidir. Çocuklarınızı güneşten korumak için güneş koruyucu spreyleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çocuğumuzu güneşten korumak için gün ortasında güneşte bırakmamalıyız. Güneş ışınlarının dik olduğu saatlerde parklarda ve dışarılarda çocuğumuzu korumalıyız. Çocuklarımızda mutlaka açık renkli bir tişört ve şapka kullanmamız gerekmektedir. En az 15 koruma faktörü bulunan güneş koruyucu ürünler tercih etmeliyiz.

Çocuklarımız için gönül rahatlığı ile tercih edebileceğimiz bir ürün olan Alvita, Alliance Healthcare tarafından özel bir şekilde geliştirilmiştir. Alvita, yüksek kalitesi olan ve güvenilir ürünler sunmakta olan bir markadır. Alvita çocuk güneş spreyleri ise çocuklarımızı korumada en çok tercih edilen ürünler arasında yerini almaktadır. Etki alanı cilt bakımı ve cildin korunmasıdır. Geniş spektrumlu UVA/UVB koruması içermekte olan koruyucu güneş spreyidir. İçeriğinde koruyucu organik calendula yağı bulunmaktadır. Çocuğunuzun cildinizi fazlasıyla güvenli bir şekilde korumaktadır. Çocuklarınızın hassas cildi için paraben ve koku içermemektedir. Alvita çocuk güneş spreyini güneşe çıkmadan yaklaşık olarak 15 dakika öncesinde masaj yapar gibi yumuşak hareketlerle cilde uygulamanız gerekmektedir. Cildin iyice emmesi için dışarı çıkmadan önce uygular iseniz daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Güneş koruyucu ürünlerin yaklaşık 3 ve 4 saatte bir olarak tekrar edilmesi gerekmektedir. Eğer çocuğunuz yüzer, terler veya da kurulanırsa çocuk güneş spreyinizi tazelemeyi unutmayınız. Altı aydan küçük bebeğiniz var ise doğrudan güneş ışığına tutmamanız gerekmektedir. Eğer dışarıya çıkartacaksanız da mutlaka koruyucu olan giysiler giydirmeniz gerekmektedir. Güneş koruyucu ürünlere 6. ayda başlayabilirsiniz. Güneşten korumak içinde açık renkli giysiler ve de şapkalar kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Büyük çocuklarınızın gözlerinizi güneşin zararlı ışınlarından korumak içinde güneş gözlüğü kullandırmanız gerekmektedir. Alvita çocuk güneş spreyini 6 aydan büyük olan çocuklarınıza rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

https://www.dermoeczanem.com/cocuklar-icin-gunes-urunleri

İlginizi Çekebilir

Buca Kombi Servisi

İşyerlerinin ısınması, konutların ısınması, okulların ısınması artık kombiler tarafından yapılmaktadır. Kombiler kalorifer peteklerine bağlı olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.