Anestol Pomad

Anestol Pomad Nedir?

Anestol pomad, lidokain hidroklorür maddesinden geliştirilen ve deri hastalıkları ile bu hastalıkların sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları için kullanılan bir kremdir. Anestezik etkisi yüksektir. Kullanıldığı andan itibaren etkisini 3 dakika içinde gösterecek kadar iyileştiricidir. Sinirsel uyarıların iletimini engelleyerek ağrılı bölgenin geçici olarak uyuşmasını sağlar.

Anestol Pomad Nelere İyi Geliyor?

  • En büyük özelliği, anestezik etkisiyle ağrının geçici olarak giderilmesini sağlamasıdır.
  • Farklı deri hastalıklarının tahriş ve yıpranmaya bağlı olarak sebep olduğu ağrının uyuşmasını sağlar, kaşıntıyı giderir.
  • Dudaklarda ve meme ucunda oluşan çatlakların tedavisinde birebirdir.
  • Ayrıca, hemoroid ve böcek ısırıkları sonrasında ortaya çıkan kaşıntıyı keser, ağrıyı dindirir.
  • Cinsel ilişki için geciktirici etkisi olduğu da, tıbben kanıtlanmıştır.

Anestol Pomad Nasıl Kullanılır?

Anestol pomad, doktorun tavsiyesine uygun şekilde kullanılmalıdır. Uygulanacak bölgenin temiz olması, tedaviden olumlu sonuç almak için gereklidir. İlaç, tahriş, ağrı, yıpranmaya veya herhangi bir şikayet olan bölgeye az miktarda sürülmeli ve ovularak iyice yayılmalıdır. İlaç uygulandıktan sonra hiçbir şekilde üzeri kapatılmamalıdır. Doktor nasıl bir kullanım şekli tavsiye ettiyse o şekilde uygulanmalıdır, yanlış kullanımı halinde kremden beklenilen etki alınamayacağı gibi bazı yan etkiler de ortaya çıkabilir.

Anestol Pomad Kullanılırken Bilinmesi Gerekenler

Anestol pomad kullanılırken ilk bilinmesi gereken, bölgenin hava almasını sağlamaktır. Kremin uygulanmasından sonra bölge kapatılırsa, ilaç cilt tarafından daha hızlı ve çok emilir, bu da kana karışarak hayati tehlike doğurabilir. İlacın içindeki etken maddeye alerjisi olanların kullanmaması da, dikkat edilmesi gereken bir diğer noktadır. Göz çevresinde kullanımından kaçınılmalıdır. Hamilelerin kullanımı da, olası yan etkilere karşı önerilmemektedir.

Anestol Pomadın Yan Etkileri 

Diğer tüm kremlerde olduğu gibi, yanlış ve uygunsuz kullanımı bazı yan etkilere sebep olabilir. Nefes sıkışması, karın ağrısı, yüz bölgesi ile boğazda şişlik ve kurdeşen tarzı döküntüler, anestol pomadın yan etkileri arasındadır.

Anestol Pomad Fiyatı

Ağırlığı 30 gr olan Anestol pomad fiyatı 2018 yılında 11,21 TL dir.

İlginizi Çekebilir

Dermabel Deri Merhemi

Dermabel Krem Nedir? Dermabel deri merhemi, deri üzerinde meydana gelen kızarıklık, şişlik ve iltihaplara karşı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.