Ayak Kararması Nasıl Geçer?

Paylaş
 

Özellikle yaz aylarında açık ayakkabı tarzlarını kullanmayı seven kadınların ciddi problemlerinen birisi ayaklarında görülen kararmalardır. Ayaklarınız veya topuklarınızda kararma problemiyle karşı karşıyaysanız ihtiyacınız olan şey bitkisel ürünlerle yapılacak karışımlardır.

Peki “Nedir bu bitkisel çözümler?” diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. İşte bu yazımızda size bu bitkisel çözümlerden söz edeceğiz.

Evde hazırlayacağınız sıcak su, limonun suyu, gliserin, tuz ve sirkeyi karıştırarak yapacağınız pedikür sıvısına biraz da beyaz sirke kattığınız zaman hem siyahlaşmasını önlemiş olacaksınız, hem de bu maddelerin özelliklerinden dolayı ayaklarınız nemlenip yumuşayacak, ayaklarınızda peeling etkisini hissedeceksiniz.

Kararmalar güneşte fazla kalındığından oluşmuşsa banyodan önce 10 dakika hindistan cevizinin suyu ile ayaklarınıza yapacağınız masaj bu kararmaları iyileştirecek…

Zerdeçal ve mısır ununun, yoğurt ve limon suyu ile getirilecek hamur halini ayaklarınızda 15 dakka yıkayıp bekletmeniz olumlu sonuçlar almanızı sağlayacak.

Sadece limonun kendisini bile güneş kararmalarına sürerseniz cildiniz ölü hücrelerinden arınır.

Aktarlardan hazır halde bulabileceğiniz susam tohumunun yağını sıcak olarak ayağınıza uygularsanız kararmalara çözüm bulmuş olacaksınız.

Tüm bu önerilerimizi düzenli olarak ayaklarınızın bakımı için uyguladığınız da kısa sürede istediğiniz nemli, sağlıklı, parlak ve ışıltılı görünen ayaklara sahip olabileceksiniz.

Bu yazı 10800 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.