Ayak Kararması Nasıl Geçer?

Özellikle yaz aylarında açık ayakkabı tarzlarını kullanmayı seven kadınların ciddi problemlerinen birisi ayaklarında görülen kararmalardır. Ayaklarınız veya topuklarınızda kararma problemiyle karşı karşıyaysanız ihtiyacınız olan şey bitkisel ürünlerle yapılacak karışımlardır.

Peki “Nedir bu bitkisel çözümler?” diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. İşte bu yazımızda size bu bitkisel çözümlerden söz edeceğiz.

Evde hazırlayacağınız sıcak su, limonun suyu, gliserin, tuz ve sirkeyi karıştırarak yapacağınız pedikür sıvısına biraz da beyaz sirke kattığınız zaman hem siyahlaşmasını önlemiş olacaksınız, hem de bu maddelerin özelliklerinden dolayı ayaklarınız nemlenip yumuşayacak, ayaklarınızda peeling etkisini hissedeceksiniz.

Kararmalar güneşte fazla kalındığından oluşmuşsa banyodan önce 10 dakika hindistan cevizinin suyu ile ayaklarınıza yapacağınız masaj bu kararmaları iyileştirecek…

Zerdeçal ve mısır ununun, yoğurt ve limon suyu ile getirilecek hamur halini ayaklarınızda 15 dakka yıkayıp bekletmeniz olumlu sonuçlar almanızı sağlayacak.

Sadece limonun kendisini bile güneş kararmalarına sürerseniz cildiniz ölü hücrelerinden arınır.

Aktarlardan hazır halde bulabileceğiniz susam tohumunun yağını sıcak olarak ayağınıza uygularsanız kararmalara çözüm bulmuş olacaksınız.

Tüm bu önerilerimizi düzenli olarak ayaklarınızın bakımı için uyguladığınız da kısa sürede istediğiniz nemli, sağlıklı, parlak ve ışıltılı görünen ayaklara sahip olabileceksiniz.

İlginizi Çekebilir

Evde Kolay Manikür Nasıl Yapılır?

Sağlıklı el ve tırnaklar için evde manikür yapmakta bir tercihtir. Kuaförlerdeki malzemeler ve diğer kimyasallara ihtiyaç olmadan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.