Azelderm Krem

Cilt hastalıkları, basit gibi görünse de, ilerleyen zamanlarda ciddi sağlık sorunlarına dönüşebilir. Siyah nokta ve sivilce başta olmak üzere çeşitli cilt sorunlarının önlenmesi için, cilt bakımının düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Bunun için de, kullanılabilecek farklı içeriklerde birçok kozmetik ürünü bulunmaktadır. Ancak bu ürünler kullanılırken, her cilt tipinin farklı olduğu düşünülmeli ve kullanılan basit içerikli bir krem de olsa mutlaka doktora danışılmalıdır.

Azelderm Krem Nedir?

Azelderm krem, içeriğindeki temel maddesi azelaik asit olan bir cilt kremidir. Bakterilerin yok edilmesinde ve enfeksiyonel cilt hastalıklarının önlenmesinde ya da tedavi edilmesinde kullanılmaktadır. Ufak veya ciddi derecedeki cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılmak üzere geliştirilen azelderm krem, çeşitli klinik testlerden geçirilerek, farklı cilt tipleri için olumlu etkileri belirlenmiş bir üründür.

Azelderm Krem Nelere İyi Geliyor?

Azelderm krem, akne ve sivilce oluşumuna sebep olan bakterilerin öldürülmesi için kullanılır. Ayrıca, halk arasında gül hastalığı diye bilenen ciltte kızarıklık ve şişme ile kendini gösteren enfeksiyonel deri hastalığının tedavisinde kullanılır. Bakterilerle savaşır, iltihabı yok eder. Bu arada, cildi tazeler, günlük temizlik için yapılması gereken bakımın en kaliteli şekilde yapılmasını sağlar.

Azelderm Krem Nasıl Kullanılır?

Azelderm krem, diğer cilt bakım ürünleri gibi, temizlenmiş bölgeye ince bir tabaka haline sürülmesi şeklinde kullanılır. Günde 1 veya 2 kez kullanılır ancak kesin kullanım önerisini doktor belirler.

Azelderm Krem Kullanılırken Bilinmesi Gerekenler

Azelderm krem, doktor tavsiyesine göre bilinçli şekilde kullanıldığında, cilt için olumlu etkilerini göstermektedir. Ancak, dermatolojik testlerden geçirilerek etkileri kanıtlanmış bir ürün olmasına rağmen rastgele kullanımı sakıncalıdır. Diğer tüm kozmetik ürünleri gibi kullanımına dikkat edilmeli, cilt için sebep olacağı yan etkiler göz önünde bulundurulmalıdır.

  • Azelderm kremin etken maddesine karşı bazı bünyelerin alerjisi olabilir. Bu nedenle, kullanmadan önce alerji testi yaptırmak, olası bir yan etkinin önlenmesi için gereklidir.
  • Daha etkili sonuç için kullanım önerisinin aşılması, faydalı olmayacağı gibi değişik cilt sorunlarını da tetikleyebilir.
  • Azelderm tedavisi sırasında, güçlü etkiye sahip, şampuan, saç bakım ürünleri, tüy dökücü krem ve cilt maskelerinin kullanılması sakıncalıdır.
  • Azelderm krem, kullanılırken, ağız, dudak ve göz ile temas ettirilmemelidir.
  • Tedavi sırasında, vücutta görülen herhangi bir anormallik için, doktora başvurulmalıdır.

Azelderm Kremin Yan Etkileri

Azelderm krem, talimatlara uygun olarak doktor kontrolünde kullanıldığında, oldukça faydalı bir kremdir. Dikkat edilmesi gereken ise, tedavi için düzenli kullanımı, diğer durumlarda ise bilinçsiz kullanımdan kaçınılmasıdır. Aksi takdirde, cilt problemlerinin giderilmesinden çok artmasına sebep olabilir.

Azelderm Krem Fiyatı

Ağırlığı 30 gr olan Azelderm krem fiyatı 2018 yılı itibariyle 33,91 TL dir.

İlginizi Çekebilir

Dermabel Deri Merhemi

Dermabel Krem Nedir? Dermabel deri merhemi, deri üzerinde meydana gelen kızarıklık, şişlik ve iltihaplara karşı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.