Bacak Sıkılaştırıcı Bitkisel Yağlar

Sıkı, pürüzsüz ve herkesin imrenek baktığı bacaklara sahip olmak aslında sanıldığı kadar zor değildir. Ani kilo kaybı, hareketsiz yaşam, sürekli oturarak iş yapma ve yaşlanmaya bağlı etkiler ile sarkmaya başlayan bacaklar, çok sayıda kadının kabusu halini almıştır. Görüntüsünden memnun olmadıkları için sürekli bacaklarını saklamak zorunda kalan kadınların sayısı her geçen gün artmaktadır. Oysa ki değişik nedenlerle ortaya çıkan bu sarkmalar selülitler için çok basit yöntemler ve çok kolay bulunan bitkisel yağlar bulunmaktadır. Bacaklarınıza düzenli olarak uyguladığınızda daha sıkılaşmalarını sağlayan bu bitkisel yağları düzenli olarak uyguladığınızda etkisini kısa sürede fark edebilirsiniz.

  • Lavanta yağı: Daha çok hoş kokusu ile bilinen lavanta yağı bacaklardaki sarkma ve bozulmaların önüne geçilmesinde de etkilidir. Bacaklardaki fazla yağların erimesini sağlayan lavanta yağı bu sayede sarkmaların da önüne geçer.
  • Yosun yağı: Selülit ile mücadelede etkili bir şekilde kullanılan yosun yağı, selülit gidermenin yanında bacakların sıkılaşıp forma kavuşmasında da etkilidir.
  • Kakao yağı: Haftada 3 kere benmari usulü eritilip bacaklara uygulanan kakao yağı bacaklarda tatlı bir bronluğun yanı sıra fazla yağların yakılmasını da sağlayarak sıkılaşma meydana getirir. Ani kilo alışı ile ortaya çıkan bacak çatlakları için de etkili olan bu yağ, doğal bacak bakımında etkili bir şekilde kullanılır.
  • Kayısı çekirdeği yağı: Bacakların daha pürüzsüz ve güzel görünmesini sağlayan bu bitkisel yağ ile bacakların zamanla daha da sıkılaşması sağlanabilir.
  • Keten tohumu yağı: 2 günde bir bacaklara uygulandığında daha sıkı ve pürüzsüz olmalarını sağlayan bu yağın her gün uygulanmaması gerekir.
  • Greyfurt yağı: Yağları yakma özelliği ile daha ince ve sıkı bacaklara kavuşmanızı sağlayacak bu bitkisel yağı bacaklarınıza her gün uygulayabilirsiniz.
  • Biberiye yağı: Kendisi güçlü bir yağ yakıcı olan biberiye nasıl ki vücudun incelip forma girmesini sağlıyorsa, yağı da bacaklara sürüldüğünde bacakların incelmesi ve forma girmesini sağlar.

Burada adı geçen bacak sıkılaştıcı bitkisel yağları bacaklarınıza yedirerek sürerek sıkılaşmalarını ve forma girmelerini sağlayabilirsiniz. Doğal yağlar oldukları için he rhangi bir yan etkisi olmayan bu bitkisel yağları gönül rahatlığı ile vücudunuza uygulayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Evde Kolay Manikür Nasıl Yapılır?

Sağlıklı el ve tırnaklar için evde manikür yapmakta bir tercihtir. Kuaförlerdeki malzemeler ve diğer kimyasallara ihtiyaç olmadan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.