Bacaklara Ağda Nasıl Yapılır?

Bacaklara Ağda Nasıl Yapılır?

Bacaklara ağda yapma yöntemleri iki türlüdür, soğuk ve sıcak ağda ile alabilirsiniz. Bu ağdaları uygularken dikkat etmeniz gereken şey, ağdayı bacağa tüylerle aynı doğrultuda sürüp, ters yönde çekmeniz gerekiyor.

Soğuk Ağda Nasıl Uygulanır?

Soğuk ağdayı uygulama yöntemi oldukça basittir. Bu işlemde hazır alacağınız ağda bantlarını kullanırsınız. Eğer bu bantları uygulamadan önce avucunuzun içinde biraz ovmazsanız kılların yalnızca üstten kopmasını sağlar. Kökünden alınmadığında bu tüyler kısa sürede yeniden deri üzerine çıkar.

Sıcak Ağda Nasıl Uygulanır?

Sir ağda ya da çam sakızı ağda denilen ılık kullanılacak olan ağdayı ise şeker, limon ve suyu karıştırıp kendiniz bile hazırlayabilirsiniz. Ya da kavanoz içinde satılan bu ağdayı alıp sıcak suyun içerisinde bir süre beklettiğinizde kendiliğinden kıvamını bulacaktır. Bu ağdanın tek dikkat etmeniz gereken noktası içerisinde suyun gitmemesine özen göstermeniz gerektiğidir.

Kartuş sir ağdalar ise elektrikli cihazın içinde eritilip kullanır. Alacağınız bölgenin geniş olması bu ağdanın kullanımını pratikleştirir. Soğuma derdi olmaması bu ağdanın tercih edilme sebeplerinden biridir.

Ağdalardan kalan artıkları pamuğu batıracağınız bebek yağı ile silebilirsiniz.

Ağda bantlarını tek kullanımlık olarak uygulayın.

Bacaklarınızdaki istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın yollarını arıyorsanız http://sehrinrehberi.net/epilasyon sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Ağda Yapmanın Püf Noktaları

Geçmişten günümüze istenmeyen tüylerden kurtulma klasik yolu “ağda.” Gelişen teknoloji bireylere farklı seçenekler sunsa da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.