Bacaklara Ağda Nasıl Yapılır?

Paylaş
 

Bacaklara Ağda Nasıl Yapılır?

Bacaklara ağda yapma yöntemleri iki türlüdür, soğuk ve sıcak ağda ile alabilirsiniz. Bu ağdaları uygularken dikkat etmeniz gereken şey, ağdayı bacağa tüylerle aynı doğrultuda sürüp, ters yönde çekmeniz gerekiyor.

Soğuk Ağda Nasıl Uygulanır?

Soğuk ağdayı uygulama yöntemi oldukça basittir. Bu işlemde hazır alacağınız ağda bantlarını kullanırsınız. Eğer bu bantları uygulamadan önce avucunuzun içinde biraz ovmazsanız kılların yalnızca üstten kopmasını sağlar. Kökünden alınmadığında bu tüyler kısa sürede yeniden deri üzerine çıkar.

Sıcak Ağda Nasıl Uygulanır?

Sir ağda ya da çam sakızı ağda denilen ılık kullanılacak olan ağdayı ise şeker, limon ve suyu karıştırıp kendiniz bile hazırlayabilirsiniz. Ya da kavanoz içinde satılan bu ağdayı alıp sıcak suyun içerisinde bir süre beklettiğinizde kendiliğinden kıvamını bulacaktır. Bu ağdanın tek dikkat etmeniz gereken noktası içerisinde suyun gitmemesine özen göstermeniz gerektiğidir.

Kartuş sir ağdalar ise elektrikli cihazın içinde eritilip kullanır. Alacağınız bölgenin geniş olması bu ağdanın kullanımını pratikleştirir. Soğuma derdi olmaması bu ağdanın tercih edilme sebeplerinden biridir.

Ağdalardan kalan artıkları pamuğu batıracağınız bebek yağı ile silebilirsiniz.

Ağda bantlarını tek kullanımlık olarak uygulayın.

Bacaklarınızdaki istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın yollarını arıyorsanız http://sehrinrehberi.net/epilasyon sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazı 11918 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.