Bakımlı Ellere Sahip Olmak İçin 5 Altın Öneri

Paylaş
 

Cilt bakımı deyince akla öncelikle yüz ve ardından vücut gelir. Ancak birçok işi yaptığınız elleriniz de, cilt bakımı ihtiyacı duyan önemli bölgelerinizden biridir. Gün boyu yapılan işler nedeniyle kire, toza ve yıpratıcı diğer faktörlere maruz kalan ellerinizi, birkaç altın öneriyle sağlıklı hale getirmeniz mümkün. Bu önerileri dikkate alarak, sağlıklı ellerinizi korumayı da başarabilirsiniz.

Ellerinizi Yıkamayı İhmal Etmeyin

Ellerinizi gün içinde yeteri kadar yıkamalı, fazla abartmamalısınız. Ancak ellerinizi yıkadığınız suyun ısısı da oldukça önemli. Ellerinizi mümkün olduğunda ılık suyla yıkamaya ve cilt kurutucu etkisi bulunmayan sabunları kullanmaya özen göstermelisiniz.

Ellerde Nem Önemli

Elleriniz nem ihtiyacı duyan en önemli bölgelerden biridir. Gün içinde maruz kaldığı etkenler nedeniyle kurumaya başlayan eller, nemlendirici bir kremle nemlendirilmeli ve krem kullanımına sürekli devam edilmelidir. Bu işlemi uygulamanın mevsimi olmadığını, çantanızda yaz-kış demeden krem bulundurmanızın faydalı olacağını belirtelim.

Elleri Soğuktan ve Rüzgardan Koruyun

Soğuk havalarda ve rüzgarlı günlerde dışarı çıkıyorsanız, mutlaka koruma amaçlı eldiven kullanmalısınız. Soğuk ve rüzgarlı havaların ciltte kurutucu bir etkisi bulunmaktadır. Bu nedenle eldiven kullanmak, sizin için bir kurtarıcı olacaktır.

Mutfak İşlerinde Eldiven Şart

Mutfak işleri yaparken, sebze ve meyve soyarken eldiven kullanmak doğru bir hareket olacaktır. Böylelikle sebze ve meyvelerin kabuğunda yer alabilecek mikroplardan korunabilir, ellerinizi temizlikte kullandığınız malzemelerden uzak tutabilirsiniz.

Güneş Kremini Alışkanlık Haline Getirin

Ellerinizi de, yüz ve vücudu koruduğunuz gibi güneşten korumalısınız. Bunun için yüzünüze kullandığınız güneş kremlerini tercih edebilirsiniz. Böylelikle hem elleri zararlı ışınlardan korur hem de ellerinizde yaşlanmanın önüne geçmiş olursunuz.

Bu yazı 1036 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.