Bakımlı Ellere Sahip Olmak İçin 5 Altın Öneri

Cilt bakımı deyince akla öncelikle yüz ve ardından vücut gelir. Ancak birçok işi yaptığınız elleriniz de, cilt bakımı ihtiyacı duyan önemli bölgelerinizden biridir. Gün boyu yapılan işler nedeniyle kire, toza ve yıpratıcı diğer faktörlere maruz kalan ellerinizi, birkaç altın öneriyle sağlıklı hale getirmeniz mümkün. Bu önerileri dikkate alarak, sağlıklı ellerinizi korumayı da başarabilirsiniz.

Ellerinizi Yıkamayı İhmal Etmeyin

Ellerinizi gün içinde yeteri kadar yıkamalı, fazla abartmamalısınız. Ancak ellerinizi yıkadığınız suyun ısısı da oldukça önemli. Ellerinizi mümkün olduğunda ılık suyla yıkamaya ve cilt kurutucu etkisi bulunmayan sabunları kullanmaya özen göstermelisiniz.

Ellerde Nem Önemli

Elleriniz nem ihtiyacı duyan en önemli bölgelerden biridir. Gün içinde maruz kaldığı etkenler nedeniyle kurumaya başlayan eller, nemlendirici bir kremle nemlendirilmeli ve krem kullanımına sürekli devam edilmelidir. Bu işlemi uygulamanın mevsimi olmadığını, çantanızda yaz-kış demeden krem bulundurmanızın faydalı olacağını belirtelim.

Elleri Soğuktan ve Rüzgardan Koruyun

Soğuk havalarda ve rüzgarlı günlerde dışarı çıkıyorsanız, mutlaka koruma amaçlı eldiven kullanmalısınız. Soğuk ve rüzgarlı havaların ciltte kurutucu bir etkisi bulunmaktadır. Bu nedenle eldiven kullanmak, sizin için bir kurtarıcı olacaktır.

Mutfak İşlerinde Eldiven Şart

Mutfak işleri yaparken, sebze ve meyve soyarken eldiven kullanmak doğru bir hareket olacaktır. Böylelikle sebze ve meyvelerin kabuğunda yer alabilecek mikroplardan korunabilir, ellerinizi temizlikte kullandığınız malzemelerden uzak tutabilirsiniz.

Güneş Kremini Alışkanlık Haline Getirin

Ellerinizi de, yüz ve vücudu koruduğunuz gibi güneşten korumalısınız. Bunun için yüzünüze kullandığınız güneş kremlerini tercih edebilirsiniz. Böylelikle hem elleri zararlı ışınlardan korur hem de ellerinizde yaşlanmanın önüne geçmiş olursunuz.

İlginizi Çekebilir

Evde Kolay Manikür Nasıl Yapılır?

Sağlıklı el ve tırnaklar için evde manikür yapmakta bir tercihtir. Kuaförlerdeki malzemeler ve diğer kimyasallara ihtiyaç olmadan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.