Banyo ve Sonrasında Cilt Bakımı

Paylaş
 

Banyo sırasında ılık ya da sıcak su ile temizlenen cilt, daha yumuşak ve daha bakıma müsait bir duruma gelir. Bu nedenle cilt bakımlarından en etkili sonuçları almak için banyo sırasında ve banyo sonrasında uygulamalar yapılabilir. Bu uygulamalar ile cildinizin rutin bakımlarını yerine getirebilir, her zaman bakımlı ve güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.

Banyo esnasında cildinizin bakımı için gözenek açıcı uygulamalar yapmalısınız. Bu uygulamalar sıcağın ve suyun etkisi ile gevşeyen gözeneklerinizin tamamen açılması ve banyo sonrasındaki uygulamalar için hazırlanması için gereklidir. Banyo sırasında cildinizin güzelliği ve temizliği için peeling uygulamaları yapabilirsiniz. Yüz kesesi ile yüzünüze hafifçe masaj yapmak bu aşamada en etkili peeling yöntemlerindendir. Peeling sonrasında özel yüz yıkama jeli ile yüzünüzü yıkayıp tam temizlenme sağlayabilirsiniz.

Banyo sonrasında cildinizin bakımı için uygulama yapmak isterseniz işe ilk olarak banyo esnasında ister istemez kurumuş olan cildinizi nemlendirerek başlamalısınız. Bunun için bitkisel yağlardan yararlanabilirsiniz. Bunun dışında cilt tipinize uygun vücut kremleri ya da vücut sütleri ile masaj yaparak cilt bakımınızı tamamlayabilirsiniz.

Banyo sırasında ve sonrasında yapılan cilt bakımı, en verimli sonuçların elde edildiği cilt bakımlarıdır. Bu nedenle banyo sırasında ve sonrasında cilt bakımınızı ihmal etmemeli, mutlaka rahatlatıcı, temizleyip toplatıcı bakımlar uygulamalısınız.

Bu yazı 9726 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.