Banyodan Sonra Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Banyodan sonra veya banyo esnasında yapılan cilt bakımı daha yüksek sonuçlar verir. Banyo sonrasında yumuşayan cilt, bakıma daha elverişlidir ve gözenekler temizliğe hazır bir şekilde bekler.

Banyo Sırasında Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır ?

Banyo esnasında cilde en iyi gelen yöntem peeling yöntemidir. Cildinizi yüz kesesi ile hafifçe hırpalamadan yapılan peeling işlemi oldukça faydalıdır. Türk kahvesi ile peeling yöntemi adlı konumuzu ziyaret etmenizde fayda var.

Banyo sırasında peeling yöntemini uygularsanız eğer hemen ardından özel yıkama jellerini kullanarak cildinizi temizleyebilirsiniz.

Banyo esnasında cildinizde bulunan gözenekleri açmak için uygulamalar yapmanız önerilir. Açılan gözenekler banyodayken yumuşamanın etkisi ile daha kolay bir cilt temizliği sağlar.

Banyodan Sonra Cilt Bakımı Nasıl Olmalı ?

Genelde banyo sonrasında cildiniz gerginleşerek kurur. Kuru ciltleri çin bitkisel yağlar ile terapi uygulayabilirsiniz. Sizlere bu konu hakkında örnek olarak; Buğday yağını öneriyoruz. 2 damla buğday yağını cildinize sürerek ovalayın ve iyice yedirin. Bu yöntem ile cildinize doğal bir yöntem ile cilt bakımı yapmış olursunuz. Buğday yağını cildinize uyguladığınız vakit ciltteki kırışıklıkları nemlendirerek pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Cildinize parlaklık ve doğal bir görünüm sağlamak için banyodan hemen sonra pirinç yağı kullanmanız önerilir.

Banyodan sonra cildinize bitkisel yağları kullanmak istemiyorsanız size diğer bir önerimiz su bazlı olan kremler veya nemlendirici kremler ile cildinize yedirerek masaj eşliğinde cilt bakımı yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Deri Altında Uzayan Kıllara Çözüm

Estetik kaygılar insanoğlunun var oluşundan beri ön plana çıkmıştır. Vücudun çeşitli kısımlarında çıkan istenmeyen tüyler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.