Bebek Pudrasının Yüze Faydaları

Paylaş
 

Herkes bakımlı ve pürüzsüz bir cilt sahibi olmak ister. Bunun için birçok ürün deneyip, hüsrana uğrayan ya da istediğini alan çok insan vardır. Ancak cildin pürüzsüz bir hale gelmesi ve canlı, parlak, bakımlı görünmesi için harcanan paralar çok fazla olabilmektedir. Bu nedenle birçok kadın ya da erkek, cildinin daha sağlıklı ve pürüzsüz bir hal alabilmesi için daha uygun, ucuz ve etkili yöntemleri aramaktadır. Bu durumda cilt bakımında en etkili cevabı alacağınız ürünlerden biri, bebek pudrasıdır. Bebek pudrasının yüze faydaları olduğu gibi, vücut içinde sıklıkla kullanılmaktadır. Bebeklerin cildinde oluşan tahrişi yok eden ve tahriş oluşmasını engelleyen bebek pudrası, yetişkinler içinde harika bir bakım ürünüdür.

Ciltteki problemleri giderme, pürüzsüz bir görüntü sağlama gibi etkileri bulunan bebek pudrasının, özellikle yüz bakımında etkili olduğunu belirtmek gerekir.

Bebek Pudrasının Yüze Faydaları Nelerdir?

Bebek pudrasının yüzdeki etkisi düşünülürse sadece cilt üzerinde değil, yüz bölgesinde kirpikler üzerinde bakım etkisi olduğunu bilmek gerekir. Bebek pudrasını kirpiklere uyguladığınızda, kirpikleriniz zamanla çok daha dolgun bir hal alacaktır. Ayrıca terleme sorunu yaşayan, gün içinde yüzü fazlasıyla terleyen ve bu durumdan rahatsız olanlar için, bebek pudrası ter önleyici bir etki yaratmaktadır. Yüzde ve vücudun tamamında terlemeyi önleyen bebek pudrası, böylelikle cildin daha mat bir hale gelmesini sağlamaktadır. Cildin kuru ve pürüzsüz bir görünüm almasını sağlamakta ve terlemenin sebep olduğu parlamayı engellemektedir. Ayrıca en büyük cilt sorunlarından biri olan sivilceleri, bebek pudrası yardımıyla önleyebilir ve varolan sivilcelerinizi kurutabilirsiniz. Ciltte oluşan lekelerin üzerine haftada 2 kez uygulayacağınız bebek pudrası, lekeler üzerindeki etkisi ile lekelerin azalmasına fayda sağlamaktadır. Ayrıca cildin pürüzsüz ve yumuşak bir hal almasına yardımcı olmaktadır.

İşte cildinizi yumuşatacak, sivilce lekeleri üzerinde gözle görülür etki yaratacak, cilt bakım maskesi;

Bebek Pudrası İle Pürüzsüz Bir Cilt İçin Bakımı Maskesi

Gerekli Malzemeler

  • 1,5 Çay kaşığı bebek pudrası
  • 2 çorba kaşığı maden suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı
Tüm malzemeyi bir kasede karıştırarak, krem kıvamında bir karışım elde edin. Bu karışımı cildinize uygulayın ve 5 dakika bekletin. Ardından cildinizi bol su ile yıkayın. Bu maske pürüzsüz ve yumuşak bir cilde kavuşmanızı sağlayacaktır.

Bu yazı 39931 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.