Benzamycin Krem

Cilt bakımı için, farklı içeriklerde ve farklı fiyatlarda çeşitli kozmetik ürünleri bulunmaktadır. Ancak, her cilt tipi farklıdır ve kullanılacak kozmetik ürünü, daha ciddi problemlere sebep olabileceğinden ürünün içeriğine dikkat edilmeli, gerekirse doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Çoğu kişinin ortak cilt sorunu siyah nokta ve sivilcelerdir. Bu iki cilt sorunu, daha çok yağlı ciltlerde oluşmaktadır. Cildin yağ dengesinden kaynaklanan sivilce ve siyah noktalarla baş etmek kolay değildir. Bireysel bazı uygulamalarla giderilemeyen sivilceler için klinik olarak geliştirilen kremlerden destek almak gerekmektedir.

Benzamycin Krem Nedir? 

Benzamycin, sivilce ve siyah nokta tedavisi için özel olarak geliştirilmiş bir kremdir. Farklı cilt şikayetleri ile dermatoloğa başvuranlara sıklıkla önerilen kremlerden birisidir.

Benzamycin Krem Nelere İyi Geliyor?

Benzamycin, içeriğinde alkol bulunan bir kremdir. Bu özelliği ile, sivilceleri kısa sürede kurutma etkisine sahiptir. Ayrıca, siyah noktaları da, belirli bir kullanımdan sonra, yok edici özelliktedir. Bu etkilerinin yanısıra, cilde sağlıklı bir bakım yapmayı sağlamaktadır. Cildi temizleyerek, ilerleyen dönemlerde farklı ciddiyetteki cilt hastalıklarının önlenmesi için de kullanılmaktadır.

Benzamycin Krem Nasıl Kullanılır?

Yatmadan önce temiz cilde hafif şekilde sürülür ve uyunur. Sabah kalkınca krem uygulanan bölge güzelce temizlenip kremden arındırılmalıdır.

Kullanım sıklığı doktor tarafından belirlenir. Cildi kurutma etkisine sahip olduğundan, bazı nemlendirici kremlerle birlikte kullanılması önerilebilir.

Benzamycin Krem Kullanırken Bilinmesi Gerekenler

Benzamycin krem, cilt lekeleri ve sivilceler için güçlü etkisi olan bir kremdir. Doktor tavsiyelerine uyarak, kullanma talimatına dikkat edilmesi, sivilcelerin sağlıklı bir şekilde tedavi edilmesinde etkilidir. Ancak, kullanma zamanına dikkat edilmeli, doktor günde kaç kez ve hangi aralıklarla kullanılmasını önerdiyse, ona göre kullanılmalıdır. Beraberinde kullanılması gereken nemlendirici kremler varsa da, mutlaka kullanılmalıdır.

Benzamycin Kremin Yan Etkileri

Benzamycin krem, belirgin yan etkileri olan bir krem değildir. Ancak, bazı kişilerin cildi, aşırı hassastır. Bu gibi durumlarda, benzamycin krem, nadiren de olsa bazı yan etkiler gösterebilir. Cildi aşırı derecede kurutabilir. Bu gibi durumlarda, doktor, benzamycin ile birlikte kullanılabilecek nemlendirici ürünler önermektedir. Öneriler dikkate alınmalıdır. Saç ve gözlerle temas ettirilmesi oldukça sakıncalıdır. Kullanma talimatına uygun olarak kullanılmalıdır. Kullanılması gereken zaman aksatıldığı zaman arka arkaya kullanılması, cildin aşırı kurumasına sebep olacağından sakıncalıdır.

Benzamycin Krem Fiyatı

Ağırlığı 46.6 gr olan Benzamycin krem fiyatı 2018 yılı itibariyle 59,98 TL dir.

İlginizi Çekebilir

Dermabel Deri Merhemi

Dermabel Krem Nedir? Dermabel deri merhemi, deri üzerinde meydana gelen kızarıklık, şişlik ve iltihaplara karşı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.