Botoks Etkisi Gösteren Cilt Maskesi

Paylaş
 

Cildin her zaman gergin görünmesi, canlı ve parlak durması herkesin hayalidir. Özellikle kadınlar güzellik salonlarında yüksek miktarda paralar verip, daha canlı ve gergin bir cilde kavuşmak için botoks işlemi yaptırmaktadır. Ancak botoksun gösterdiği gerginlik etkisini, evinizde hazırlayacağınız ve tamamen doğal malzemelerden oluşan bir maskeyle yakalamanız mümkün. Böylelikle hem çok ucuza hem de hiçbir kimyasal işleme maruz kalmadan, istediğiniz gibi bir cilde kavuşabilirsiniz. İşte evinizdeki malzemelerle hazırlayacağınız, botoks etkisi gösteren cilt maskesi tarifi;

Botoks Maskesi


Malzemeler

  •  1 Adet Yumurta Sarısı
  • 1 Tatlı Kaşığı Süt
  • 1 Tatlı Kaşığı Bal
  • 1 Tatlı Kaşığı Limon Suyu
  • 1 Çimdik Tuz

Hazırlanışı ve Uygulanışı
Uygun bir kabın içine tüm malzemeleri alın ve iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı cildinize uygulayın. Bu karışımı uygularken, cildinizin önceden temizlenmiş olması gerekiyor. Ayrıca karışımı göz altlarınıza kullanmamalısınız. Karışımı yüzünüzün tamamına sürdükten sonra, 10 dakika bekleyin ve üzerine bir kat daha sürün. Aynı işlemi 10 dakika sonra bir kez daha tekrarlayın. Toplamda üç kat sürdüğünüz karışımı cildinizde 30 dakika kadar bekletin. Ardından cildinizi ılık su ile temizleyin.

Bu maske özellikle acil durumlarda, oldukça etkili bir maskedir. Cildinizde oluşacak gerginlik, çevrenizde kolaylıkla farkedilecektir.

Bu yazı 1845 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.