Burcu Esmersoy’un Güzellik Sırları

Paylaş
 

Güzel görünmek isteriz ve bazı ünlülerin makyajlarını takip ederiz. Kendimize yakın bulduğumuz ünlüler bize bu anlamda yol gösterebilir. Burcu Esmersoy gibi açık tenli, renkli gözlü kadınlar aynı makyaj teknikleri uygulayarak güzelliklerini ortaya çıkarabilirler.

Burcu Esmersoy’un Güzellik Sırları

Her kadın gibi Burcu Esmersoy da cilt temizliğine önem veren ünlülerden. Cilt temizliği bir çok cilt problemlerini ortadan kaldıran çok önemli bir bakım noktasıdır. Peki, bunu nasıl sağlayabiliriz? Öncelikle cildimizi temiz tutmak için günlük, haftalık, aylık bakımlarımızı yapmalıyız. Cildin günlük temizliği için cilt tipimize uygun bir temizleme ürünü kullanmamız gerekir. Yağlı ve karma bir cilde sahipsek temizleme jeli, kuru bir cilde sahipsek temizleme sütü kullanmalıyız. Uygun bir temizleme uygulamasından sonra gözeneklerin sıkışması ve temizlenmesi için mutlaka tonik uygulaması yapılmalıdır. Daha sonra yine cildimize uygun doğru bir nemlendiriciyle cildimizin günlük bakımını tamamlamalıyız. Haftalık bakımlarda yine aynı uygulamalar yapılmalı ekstra olarak cildin ihtiyacına göre doğru maskeler ve serumlar uygulanmalı. Yüz masajı da cildin sağlığı için unutulmaması gereken bir noktadır. Aylık bakımlarınızı da işinde uzman güzellik uzmanı yapmalı ve klinik cilt bakımı uzaman ellere bırakılmalıdır.

Makyajınızı temizlemeden yatmanız birçok cilt problemlerine davetiye çıkarır. Büyük akneleri yağ bezeleri, siyah noktalar korkulu rüyanız haline gelebilir. Bu yüzden cilt temizliği çok önemli. Ünlülerin dikkat ettikleri diğer bir nokta ise kaliteli makyaj ürünlerinin kullanılması. Çünkü cildimiz bizi yansıtan en önemli kıyafetimiz gibi. Cilt temiz olunca ve kaliteli ürünler kullanılınca harika sonuçlar elde edilebilir.

Burcu Esmersoy gibi açık teniniz ve mavi gözleriniz varsa sedefli ürünler kullanarak ve pastel renkler kullanarak sade ve ışıltılı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Mavi gözlüler sedefli pastel tonları kullanabilir. Göz pınarlarına uygulanacak sedefli aydınlatıcılar ve göz altına uygulanacak yine açık renk göz kalemleri gözü daha doğal ve parlak gösterir. Sizin de güzel ve etkileyici görünmek için yoğun makyaj yapmanıza gerek yok. Neyi nasıl uygulamanız gerektiğini bilmeniz yeterli.

Bu yazı 6051 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.