Burundaki Gözenekler Nasıl Kapanır?

Burun bölgesinde oluşan geniş gözenekler ister istemez dış görünümünü de bozmakta. Genellikle yağlı ciltlerde daha yoğun yaşanan burundaki gözenekler, diğer cilt tiplerinde de görünmektedir. Yağlı cilde sahip kişiler her ne kadar kırışıklığa karşı dirençli avantaja sahip olsa da ciltte oluşan lekeler, akne ve benzeri dış tehditler maalesef yağlı ciltlerin kabusu haline gelen cilt sorunlarından biridir.

 

 

Burunda Oluşan Gözenekler İçin Cilt Maskesi

  • 1 Adet yumurta akı
  • 1 Çorba kaşığı kadar limon suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı
Temin etmiş olduğunuz malzemeleri ufak bir kap içerisine bırakarak iyice karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı burun çevrenizi temizledikten sonra karışımı sürün. Yüz hatlarınız iyice gerildikten sonra maskeyi temizleyebilirsiniz. Fazladan gözeneklere sahip kişiler haftada minimum 2 kez bu maskeyi uygulayarak olumlu sonuçlar elde edebilir.

Gözenek Sıkılaştırıcı Kür Nasıl Yapılır?

  • 1 Tatlı kaşığı kadar kekik.
  • 1 Tatlı kaşığı kadar ısırgan yaprağı.
  • 1 Bardak su.

Hazırlanışı ve Uygulanışı
Suyu ateş üzerinde kaynattıktan sonra temin etmiş olduğunuz kekik ve ısırgan yaprağını içerisine ilave ederek demleyin. Elde etmiş olduğunuz karışımı bir hafta boyunca sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa bir parça pamuk yardımı ile cildinize masaj yapar gibi sürün.

İlginizi Çekebilir

Yüz Sarkması İçin Doğal Maskeler

Yaşlanmanın olumsuz etkilerinden biri de ciltte ve yüzde sarkmalardır. Ciltte yaşlılık sebebiyle elastin ve kolajen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.