Buzun Cilt İçin Faydaları

Buzdolabımızın her daim bir köşesinde hazır duran, yaz aylarının vazgeçilmezi olan buzların cilt için faydalarına gelin hep beraber bakalım.

Göz Altı Şişlikleri

Yoğun günler geçiriyorsanız, çok çalışıyorsanız veya geceleri uyumuyorsanız gözünüzün altında torbalar oluşabilir, bu gayet normal bir durumdur. Ortaya çıkan torbalar size gereğinden fazla bakım yapma ihtiyacı hissettirebilir bu tür durumlarda endişelenmenize hiç gerek yok çünkü imdadınıza buz yetişecek. Başlangıç safhasında göz altlarınıza buz kompresi yapmak yeterli gelecektir.

Sivilceler

Yüzünüzde istemediğiniz sivilceleriniz varsa buz tam size göre. Buz sivilceyi tedavi etmez fakat ağrının giderilmesinde, kızarıklığın yok edilmesinde ve sivilcenin büyüklüğünün azaltılmasında büyük rol oynar. Buzdolabı poşetine birkaç kalıp buz koyun ve bunu yüzünüze 10 dakika boyunca uygulayın bunun sivilce ağrınıza ve kızarıklığına çok iyi geldiğini göreceksiniz.

Ölü Derilerden Kurtulma

Salatalık, çilek gibi yaz meyve/sebzelerini blenderde karıştırın, sonrasında kaplara koyup dondurun. Donan karışımı haftada birkaç kez yüzünüzde gezdirin bu sayede hafif granüllü doku cildinizde gezecek ve doğal peeling olacaktır.

Güneş Yanıklarına Serinlik

Güneş yanıklarına serinlik getirmek için aloe verayı buz kalıplarına döküp dondurun ve problemli bölgeye uygulayın. Bu yöntem yanıklarınıza iyi gelecek ve sizi rahatlatacaktır

Cilde Masaj

Bir avuç buzu bir banyo havlusuna sarıp üzerine birkaç damla lavanta yağı damlatın. Sonrasında nazikçe vücudunuza uygulayın. Bu sayede kan akışınız dengelenecek ve rahatlayacaksınız. Uyumanız daha da kolaylaşacak.

İlginizi Çekebilir

Deri Altında Uzayan Kıllara Çözüm

Estetik kaygılar insanoğlunun var oluşundan beri ön plana çıkmıştır. Vücudun çeşitli kısımlarında çıkan istenmeyen tüyler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.