Chocolate Slim ve Zayıflama Yardımcı Besinler

Kilo almanın çok farklı sebepleri vardır. Yaş, cinsiyet, yanlış beslenme, stres, bazı hastalıklar ve bazı ilaçlar kilo almamıza etken olabilir. Öncelikle bize kilo aldıran sebebi iyi tespit etmeliyiz. Sağlıksal bir sorunsa tedavi için mutlaka doktora başvurmalıyız. Kilo almamızın sebebi sadece yanlış beslenmekse yapmamız gereken zayıflamamıza yardımcı olan gıdalarla düzenli beslenmektir. Kilo vermek için bilinçli ve sağlıklı beslenirsek istediğimiz ideal kilomuza ulaşmamız daha kolay olacaktır. Bunun yanında bir de düzenli egzersiz yapmalıyız.

Yağ Yakmayı Hızlandıran Besinler

Dünyada birçok besin grubu bulunmaktadır. Bu besin gruplarının her biri vücudumuzda farklı etkiler göstermektedir. Kimi gıdalar kilo aldırırken kimisi de metabolizmamızı hızlandırarak kalori yakmamıza yardımcı olur. Bunun yanında çikolata slim gibi gıda takviyeleri de kilo vermemize yardımcı olur. İşte kilo verirken dolabımızdan eksik etmememiz gereken gıdalar:

1-Ekmek

Ekmek, bilinenin aksine dozunda tüketildiğinde kilo aldırmaz. Ekmekte bol miktarda B vitamini vardır. Bu sebeple her öğünümüzde tüketmeliyiz. Ekmek metabolizmanın hızlanmasını sağlar. Ancak normal buğday ekmeği yerine; tam tahıllı veya çavdar ekmeğini tercih etmeliyiz. Günde 3 dilimden fazla ekmek tüketmemeliyiz.

2-Salatalık

Salatalık yoğun lif içeren ve çok düşük kalorili bir besindir. Lifli besinler sindirim sistemi için çok faydalıdır. Ayrıca salatalık A ve C vitamini içerir. Ara öğün olarak kullanabiliriz. Zayıflamamız için çok yardımcı olacaktır.

3-Süt ve Yoğurt

Yapılan araştırmalara göre, süt ve süt ürünlerinin içinde bol miktarda bulunan kalsiyumun zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Sütün tadını sevmiyorsanız, chocolate slim gibi lezzetli gıda takviyeleriyle daha rahat içebilirsiniz. Bunun yanında yoğurdun içinde yer alan probiyotik de sindirim sistemini düzenler. Özellikle göbek bölgesindeki yağlanmayı eritmede çok etkilidir.

4-Tarçın

Tarçın, kan şekerini düzenleyici etkisiyle öne çıkmaktadır. Kan şekerinin ani olarak düşüp yükselmesine engel olması zayıflamamıza yardımcı olacaktır. Özellikle süt, sütlü tatlılar ve meyve yerken tarçın eklersek daha faydalı olacaktır.

5-Maydanoz

Maydanoza yeşil rengini veren klorofil adlı madde sayesinde yenildiği zaman detoks etkisi sağlar. Ayrıcı arındırıcı, canlandırıcı özelliği vardır. Bu sayede maydanoz zayıflamada çok yardımcıdır. Sadece zayıflamak için değil bağışıklık sistemine de çok faydalıdır.

6-Yeşil Çay

Yeşil çay çok güçlü bir antioksidandır. Vücuttaki kötü kolesterolü düşürür. Kilo vermek isteyen herkese yeşil çay içmesini önerirler. Bunun sebebi yeşil çayın metabolizmayı hızlandırarak vücuttaki yağ oranını azlatmasıdır. Günde 2 fincanı aşmayacak şekilde tüketmeliyiz. Çünkü fazlası zararlı olacaktır.

7-Ananas

Ananas metabolizmayı hızlandırması ve yağ yakmaya yardımcı özelliğiyle çok önemli bir meyvedir. Birçok diyet listesinin başında gelir. Özellikle ara öğünlerinde tüketmek için çok uygundur.
Greyfurt’a geçmeden önce yukarıda ismi geçen çikolata slim içeriği hakkında bilgi almak isteyenler olabilir bunu resmi sitesi üzerinden görebilirsiniz. Bunun için o siteye giderek araştırınız.

8-Greyfurt

Yapılan araştırmalara göre yemekten önce yarım greyfurt bir bardak taze sıkılmış greyfurt suyu içerek üç ayda 1,5 kilo verebiliriz. Greyfurdun içinde yer alan fitokimyasallar iştahın azalmasını sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel zayıflama kesinlikle insanların kilosunu azaltmaya yönelik bir eylem değildir. Yani karın, basen ya da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir