Cilde Canlılık ve Parlaklık Veren Bitkisel Yağlar

Kozmetik satılan mağazalarda çeşitli özellikte ürünler bulunmakta, ancak sürekli olarak bu ürünleri alamayabiliriz. Maddi açıdan bizi oldukça zorlayabilir. Cilt sorunları için kullanılabilecek çeşit çeşit ürünleri alamıyorsanız ve ekonomik bir çözüm arıyorsanız bitkisel, doğal çeşitli yağlar bulunmakta ve hemen hemen her tür cilt problemlerine iyi gelmektedir. Yan etkileri ise yok denilecek kadar azdır, tabiî ki dikkatli kullanmak lazım. Yüz vücutta en hassas bölgedir ve itina ile bakılması gerekir. Şimdi cilt için faydalı olan birkaç bitkisel yağ örnekleri verelim:

Hindistan Cevizi Yağı: kolay bulunabilen ve cilt için oldukça faydalı bir yağdır. Saç ve vücut içinde çokça tercih edilir. Özellikleri ise cildi besler, yumuşatır, parlaklık verir, canlandırır. Özellikle kışın cildin kurumasını önler.

Zeytinyağı: Zeytinyağı sadece salatalarda değil artık cilt bakımı için daha fazla kullanılmakta ve zeytinyağı içeren birçok kozmetik ürün bulunmakta. Özellikleri ise: başlıca özelliği cildi gençleştirir, lekelerden arındırır, parlaklık ve canlılık verir.

Badem Yağı: cilt bakımında en fazla kullanılan bir bitkisel yağdır. Cilt badem yağını kolaylıkla emer ve cildin parlamasını sağlar. En çok nemlendirici olarak kullanılır. Badem yağı ile masaj yapmanın cilde ve vücuda oldukça faydası vardır. Çok kuru cilt yapısı olan kişilerde yatmadan önce uygulanıp Sabahları durulanabilir.

Argan Yağı: biraz pahalı bir yağdır. Özellikle orjinalini bulmak gerekir. Başlıca faydaları ise cildi temizler, nemlendirir, daha parlak ve genç bir görünüm elde etmek için etkilidir. Cilde uygulandığında yağ kalıntısı bırakmaz, çabuk emilir, ince kırışıklarda etkilidir. Düzenli kullanımında cildin yaşlanmasını geciktirir.

Lavanta Yağı: tüm cilt tipleri için rahatlıkla kullanılabilir. Yağın cilde olan faydaları haricinde sakinleştirici ve yatıştırıcı özelliği de vardır. Cilt için faydalarını sıralayalım: genç bir görünüm, sıkılaştırıcı, kuru ciltlerde parlaklık verici, kırışıkları önleyici, yaraları iyileştirme de faydalıdır. Bitkisel yağlar kullanılırken hafif su ile inceltmekte fayda var.

İlginizi Çekebilir

Deri Altında Uzayan Kıllara Çözüm

Estetik kaygılar insanoğlunun var oluşundan beri ön plana çıkmıştır. Vücudun çeşitli kısımlarında çıkan istenmeyen tüyler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.