Cilde İyi Gelen Yağlar

Paylaş
 

Herkes temiz görünen, pürüzsüz ve lekesiz bir cilde sahip olmak ister. Ancak makyaj, sağlıksız beslenme, sigara, alkol ve yetersiz su tüketimi gibi sebeplerle cilt sağlığı bozulabilir. Bu tür olumsuzlukların etkilerinden kurtulmak ve cilde daha sağlıklı bir görünüm kazandırmak için onlarca farklı cilt bakım ürünü kullanılıyor. Ancak bu ürünler, hem bütçeye zarar veriyor hem de hassas ciltlerin kimyasala maruz kalmasına sebep oluyor.

Cilt sağlığını koruma ve daha parlak görünmesini sağlamanın tek yolu, kozmetik ürünler değildir. Cildinizin mat ve donuk görüntüsünden şikâyetçiyseniz, cilde iyi gelen yağları deneyebilirsiniz.

Zeytinyağı

Artık hemen hemen herkes zeytinyağının insan sağlığı açısından önemini biliyor. Zeytinyağı birçok derde deva bir besindir ve cilde iyi gelen yağlar arasındadır.

Zeytinyağı; cildi gençleştirir, arındırır ve yumuşatır. Ayrıca cilde parlaklık vererek daha sağlıklı bir görünüm kazanmasını sağlar.

Badem Yağı

Badem yağı, cilt için en çok önerilen yağlardandır. Cilt tarafından kolayca emilir. Parlak bir görüntü verir ve besler. Ayrıca çok kuru bir cilt yapısına sahipseniz, gece yatmadan önce cildinize badem yağı sürebilirsiniz.

Argan Yağı

Son yıllarda oldukça popüler olan argan yağı, içerdiği antioksidan ve E vitamini sebebiyle cilt bakımı için çok önemlidir. Bu yağ; iltihabı giderir, cildi temizler ve nemlendirir. Ayrıca cilde sürüldüğünde çok kısa sürede emilir.

Lavanta Yağı

Her cilt tipine uygun olan Lavanta yağı, antibakteriyel özelliğe sahiptir. Bu özelliği sayesinde; egzama, akne ve yara gibi birçok sorunu kısa sürede iyileştirir. Ayrıca cildi sıkılaştırır ve kırışıklıkları önler.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı, cilde iyi gelen yağlar arasındadır. Sadece cilt için değil aynı zamanda saç ve vücut içinde sıkça kullanılan bir yağdır. Bu yağ, düzenli olarak kullanıldığında; cildi besler, yumuşatır ve canlandırır.

Bu yazı 820 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.