Cildi Bronzlaştıran Bitkisel Yağlar

Paylaş
 

Daha bronz ve etkileyici bir tene sahip olmak hemen hemen herkesin hayalidir. Bu nedenle de insanlar bronzlaşabilmek için geçmişte olduğu gibi günümüzde de birçok yönteme başvurabilmekteler. Bronzlaşmak denildiğinde genelde ilk akla gelen solaryum merkezleridir. Ancak bu yöntem etkili olsa da sağlık açısından fazla önerilmemektedir. Bunun dışında çoğu insan hem daha sağlıklı olması hem de güzel sonuçlar elde etmeleri nedeniyle bitkisel yağlara başvurabilmekteler. Peki cildi bronzlaştıran bitkisel yağlar nelerdir? Gelin hep birlikte daha bronz bir cilt için etkili olan bitkisel yağları inceleyelim.

Kakao Yağı
Kakao yağı hem cildi bronzlaştırmak hem de nemlendirmek için kullanılan oldukça etkili bir bitkisel yağdır. Cildinizde kalıcı bir bronzluk istiyorsanız kakao yağını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Havuç Yağı
Havuç yağı cildin bronzlaşmasına yardımcı olan etkili yağlardan birisidir. Ancak dikkat etmeniz gereken en önemli konu havuç yağını cildinize çok fazla sürmemenizdir. Çünkü çok fazla sürüldüğünde daha koyu ve turuncuya yakın bir görüntüye neden olabilir.

Ceviz Yağı
Ceviz yağı çok az üretildiğinden fiyat olarak biraz pahalı bir yağdır. Ancak asırlardır cildi bronzlaştırmak için kullanılan çok etkili bir yağ çeşididir.

Fındık Yağı
Fındık yağı cildin bronzlaşmasında etkili olduğu gibi yıpranmış cildi onarır ve nemlenmesine yardımcı olur.

Susam Yağı
Susam yağı günümüzde çok kolay bir şekilde temin edilebilmektedir. Bu yağ cildin daha koyu olmasına yardımcı olur. Aynı zamanda da güneşin zararlı etkilerinden cildi korur.

Kayısı Yağı
Kayısı yağı çok fazla bronzlaştırmasa da buğday bir ten rengine sahip olmak isteyenler için ideal bir yağdır.

Bu yazı 626 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.