Cildi Doğal Yolla Nemlendirme

Paylaş
 

Soğuk, kuruluk derken cildin değişen nem dengesini belirli bir seviyede tutmak amacıyla kullandığımız krem vb. ürünler hayatımızın neredeyse bir parçası haline gelmiş bulunuyor. Ancak kimyasal içermeleri nedeniyle vücutta olumsuz bazı etkilere neden olmaktadır. Bunun önüne geçebilmenin en pratik yolu ise, cildi doğal yolla nemlendirme amacıyla evde birtakım ürünleri hazırlamaktır.

İşte şimdi size bu yazımızda hazırlayabileceğiniz nemlendirme yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Günde Kaç Bardak Su İçmeliyim?

Öncelikle günde 8 bardak su içmeyi alışkanlık haline getirmeli ve böylece hem vücudunuzun nem dengesini sağlamalı, hem de çeşitli rahatsızlıklara karşı önlem almayı başarmalısınız.

Zeytinyağı İle Nemlendirme Nasıl Yapılır?

Diğer bir doğal yolla nemlendirme amacıyla kullanacağınız ürün zeytinyağı olmalıdır. Kuruyan cildinize, elinize veya herhangi bir bölgeye süreceğiniz zeytinyağı tabakası sayesinde kısa sürede nemlendirme etkisini hissedebilirsiniz.

Yoğurt İle Cilt Masajına Ne Dersiniz?

İçeriğindeki etkili maddeler sayesinde cildin nemlenmesini sağlayan ürünlerden birisi olan yoğurdu sürmeli ve kısa bir süre beklettikten sonra durulamalı veya duş almalısınız. Böylece her bölge için uygun nemlendirmeyi kazanmış olursunuz.

Organik Gül Suyu İle Nemlendirmeyi Denediniz Mi?

Yatmadan önce nemlendirmek istediğiniz bölge üzerine uygulayacağınız organik gülsuyu sayesinde siz de cildinizin nemlenmesini ve kuruluğun geçmesini sağlayabilirsiniz.

İşte yukarıdaki uygulamaları yapmanız halinde hiç vakit kaybetmeden cildinizin kuruluğunun geçmekte olduğuna şahit olabilirsiniz. Kaşıntı ve kızarıklık gibi şikayetlerin de böylece geçmekte olduğunu göreceksiniz.

Bu yazı 1501 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.