Cildi Gençleştiren Doğal Bakım Maskesi

Cildin esnekliğini kaybetmesinin ve yüzde lekeler oluşmasının sebebi, yaşın ilerlemeye başlamasından ileri gelmektedir. Yer çekiminin de etkisiyle birlikte bu süreç hızlanmaktadır.

Cilt sarkmalarını ve ciltteki lekeleri önleme konusunda, doğal bakımların önemli bir yeri vardır. Kimyasal içeriği fazla olan bir bakım yapmak yerine, içeriği tamamen doğal ürünlerden oluşan bir bakım yapmak, daha etkili olacaktır.

Bitkisel destekli karışımlar sayesinde, yaşlılığın en önemli göstergelerinden biri olan cilt lekeleri ve cilt sarkmaları önlenebilir.

Cildi gençleştiren doğal bakım maskesi, ciltteki nemi tutarak, adeta koruyucu bir bariyer oluşturur. Sonuç olarak, yaşlanmayı geciktirme özelliğine sahiptir.

Tüm Cilt Tiplerine Uygun Cildi Gençleştiren Doğal Bakım Maske Tarifi

Gerekli Olan Malzemeler

  • 1 adet yumurta akı
  • 4 damla sandal ağacı yağı
  • 4 damla rezene yağı
  • 1 çorba kaşığı bal

Cildi Gençleştiren Doğal Bakım Maskesinin Hazırlanışı ve Uygulanışı  

Belirtilen tüm malzemeleri cam veya porselen bir kasenin içerisine koyarak, iyice karıştırın. Parmak uçlarınızla tüm cilt bölgenize yedirerek sürün. Cilt maskesini, etki etmesi için yaklaşık 10 dakika kadar bekletin.

Bekleme süresinin ardından, cildinizi soğuk su yardımıyla iyice temizleyin ve nemlendirici özelliği olan bir krem sürün.

Cildinizin sarkmasını önlemek ve daha genç bir cilde sahip olmak için, bu maskeyi haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

Cildi Gençleştiren Doğal Bakım Maskesinin Ne Gibi Bir Etkisi Vardır?

  • Maskenin içerisinde yer alan sandal ağacı yağı, cildinizin bağ dokusunu güçlendirecektir.
  • Rezene yağı, ciltteki pürüzleri yok edecek ve oluşan kırışıklıkları azaltacaktır.
  • Yumurta akı, ciltteki gözenekleri sıkıştırarak, cildin de sıkılaşmasını sağlayacaktır. Bunun yanı sıra elastik yapı oluşturulacaktır.
  • Kullanılan bal ise, cildin derinlemesine nemlenmesini sağlayarak, yumuşamasına ve kadifemsi bir dokuya sahip olmasını sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Karbonat Maskesi Tarifleri

İçeriğinde zararlı bileşen bulunmayan ve cilt sağlığı açısından birçok faydası olduğu bilinen karbonat, yapacağınız basit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.