Cildi Gençleştiren Doğal Bakım Maskesi

Paylaş
 

Cildin esnekliğini kaybetmesinin ve yüzde lekeler oluşmasının sebebi, yaşın ilerlemeye başlamasından ileri gelmektedir. Yer çekiminin de etkisiyle birlikte bu süreç hızlanmaktadır.

Cilt sarkmalarını ve ciltteki lekeleri önleme konusunda, doğal bakımların önemli bir yeri vardır. Kimyasal içeriği fazla olan bir bakım yapmak yerine, içeriği tamamen doğal ürünlerden oluşan bir bakım yapmak, daha etkili olacaktır.

Bitkisel destekli karışımlar sayesinde, yaşlılığın en önemli göstergelerinden biri olan cilt lekeleri ve cilt sarkmaları önlenebilir.

Cildi gençleştiren doğal bakım maskesi, ciltteki nemi tutarak, adeta koruyucu bir bariyer oluşturur. Sonuç olarak, yaşlanmayı geciktirme özelliğine sahiptir.

Tüm Cilt Tiplerine Uygun Cildi Gençleştiren Doğal Bakım Maske Tarifi

Gerekli Olan Malzemeler

  • 1 adet yumurta akı
  • 4 damla sandal ağacı yağı
  • 4 damla rezene yağı
  • 1 çorba kaşığı bal

Cildi Gençleştiren Doğal Bakım Maskesinin Hazırlanışı ve Uygulanışı  

Belirtilen tüm malzemeleri cam veya porselen bir kasenin içerisine koyarak, iyice karıştırın. Parmak uçlarınızla tüm cilt bölgenize yedirerek sürün. Cilt maskesini, etki etmesi için yaklaşık 10 dakika kadar bekletin.

Bekleme süresinin ardından, cildinizi soğuk su yardımıyla iyice temizleyin ve nemlendirici özelliği olan bir krem sürün.

Cildinizin sarkmasını önlemek ve daha genç bir cilde sahip olmak için, bu maskeyi haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

Cildi Gençleştiren Doğal Bakım Maskesinin Ne Gibi Bir Etkisi Vardır?

  • Maskenin içerisinde yer alan sandal ağacı yağı, cildinizin bağ dokusunu güçlendirecektir.
  • Rezene yağı, ciltteki pürüzleri yok edecek ve oluşan kırışıklıkları azaltacaktır.
  • Yumurta akı, ciltteki gözenekleri sıkıştırarak, cildin de sıkılaşmasını sağlayacaktır. Bunun yanı sıra elastik yapı oluşturulacaktır.
  • Kullanılan bal ise, cildin derinlemesine nemlenmesini sağlayarak, yumuşamasına ve kadifemsi bir dokuya sahip olmasını sağlayacaktır.
Bu yazı 3595 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.