Cildi Nemlendiren Maske Tarifleri

Paylaş
 

Evde yapımı kolay maskelerle yumuşacık ve nemli, aynı zamanda da ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsiniz.

Kahve Telvesi ile Nemlendirici  Maske
Doğal bir peeling olan kahve telvesini bir tatlı kaşığı zeytinyağı ile karıştırarak, karışıma birkaç damla limon damlatın. Maskesi cildinize narin hareketlerle yedirip 10-15 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su ile temizleyip tonik uygulayın.

 

Zeytinyağı ve Gül Suyu Maskesi
Saf yani alkolsüz bir çay bardağı gül suyu ile bir tatlı kaşığı zeytinyağını karıştırın. Önce cildinize bir çay kaşığı balı çok ince bir tabaka olarak yedirin. Daha sonra bir pamuk yardımıyla hazırladığınız gülsuyunu cildinize masaj yaparak yedirin. Maskeyi 10 dakika cildinizde beklettikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Yumurta ve Zeytinyağı Maskesi
Bir adet yumurtanın sarısıyla iki tatlı kaşığı zeytinyağını iyice karıştırarak, 20  dakika cildinizde  bekletin. Daha sonra maskeyi ılık su ile yüzünüzden temizleyerek tonik uygulayın.

Yoğurt ve Limon Maskesi
Yarım fincan yoğurda birkaç damla limon sıkarak sulandırmadan karıştırın. Karışımı bir pamuk yardımıyla masaj yaparak cildinize yedirip ılık suyla temizleyin.

Bu yazı 2764 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.