Cildinizin Genç Kalması İçin Öneriler

Hepimiz daha kaliteli bir hayata sahip olmak için yaşıyor ve çalışıyoruz. Kaliteli hayatın kriterlerini de en üst seviyeye taşımakla mümkün olduğunun farkındayız.

Zaman ilerledikçe, vücudun, anatomik olarak yenileyemediği cilt yapısının sonucu yaşlılık ve yaşlılık etkilerini erteleyici çözümler bulmaya çalışıyor hatta genç cilde sahip olmak ve onu korumak için zaman harcıyoruz. Cildinizin genç kalması için öneriler olarak sunabileceğimiz liste bir hayli kabarık;

Cildinizden Nemi Eksik Etmeyin

Su hayattır gerçeğine dayanarak, nemin genç cildin nefesi olduğunu unutmayın. Her gün su tüketmek, vücudun hem toksinlerinden arınmasını hem de cildin canlı kalmasını sağlayacaktır.

Sağlıklı Beslenin

Cildin dokusundaki ve gözeneklerindeki işlevi azaltacak besinlerden uzak durun. Zararı yağlar, işlenmiş şekerler, katkı ilaveli gıdalar cildi yıpratan negatif bir etki bırakır.

Cildinize Baktığınızı Ona Hissettirin

Temizlik başta olmak üzere, cildi nemlendiren ürünler veya bitkisel çözümlerle cildi canlı tutmak, kendinize yapmış olduğunuz en büyük iyiliktir.

Cildinizi Koruyun

Güneş ışınlarına maruz kalacağınız ortamlardan kaçının. Cildi resetlemek için yoğurt ve yulaf ezmesi ilaveli maskeler uygulamak, cildin deforme olmuş yapısının yenilenmesini sağlayacaktır. Kimyasal maddeler ile temas etmesini engelleyin.

Dinlenin

Dinç bir vücut, dinlenmiş, yorgun olmayan bir vücut demektir. Vücuttaki her çeşit yorgunluğun faturası cilde yansır. Yani yorgun olduğunuzu insanlar cildinizin yorgunluğundan anlar. Uykunuzu alın ve buna fırsat vermeyin.

Egzersiz Yapın

Cildin gençlik ilaçlarından biri de egzersizdir. Doğru ve yeteri kadar yapılan hareketler, vücudun kas yapısı için avantaj sağlar. Kasların işlevini kazanması cildin daha genç ve elastik bir yapıya sahip olmasını sağlar.

Makyaj Malzemelerini Kontrol Edin

Makyaj malzemelerinin cildi tahriş edecek veya bakteri taşınmasını sağlayacak yapıda olup olmadığından emin olun. Cilt bozukluklarının nedenlerinden olan bu konu, zamanla kalıcı cilt bozukluklarına neden olabilir. Biraz bunun etkisi biraz başka bir olumsuz etki, yavaş yavaş cildi genç görünümünden uzaklaştırır.

Doktorunuza Danışın

Herhangi bir cilt rahatsızlığının, vücudunuza hakim olmasına izin vermeyin. Bilgi almak için bile olsa doktora danışmak, cildinizin genç kalması için önerilerden en önemlisidir.

Yastığınıza Dikkat Edin

Hayatımızın büyük bir bölümünü geçirdiğiniz uykunun kalitesi, bütün bir hayatı etkilemektedir. Hatta yastık kumaşının özelliği bile. Yastık kılıflarının, ciltteki nemi kurutacak özellikte olmamasına dikkat edin. Pamuk yastık kılıfı buna sebep olan bir çeşittir. İpek veya saten kumaş idealdir.

Strese Yüz Vermeyin

Astarını ister. Cildinizi alır götürür sizden.

Yaşam kaliteniz için belirleyici olacak bu önerileri gün içinde uygularken, genç ciltler için destekleyici olacak bazı besinler de mevcut;

Bal, zerdeçal, yoğurt, Hindistan cevizi yağı, badem yağı, limon, bitter çikolata, aloe vera yağı, salatalık, patates gibi besinlerin cildin gıdası olduğunu unutmayın.

İlginizi Çekebilir

Deri Altında Uzayan Kıllara Çözüm

Estetik kaygılar insanoğlunun var oluşundan beri ön plana çıkmıştır. Vücudun çeşitli kısımlarında çıkan istenmeyen tüyler …

1 Yorum

  1. Güzel tüyolar cildim için bu önerilere dikkat etmek lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.