Cilt Bakımında Kefir Mucizesi

Kafkaslardan tüm dünyaya yayılan ve son yıllarda üzerinde yapılan bilimsel araştırmalar sonucu sağlık üzerinde sayısız faydaları ortaya çıkan mucizevi bir besin maddesi kefir. Kafkas halkının, sağlıklı ve uzun ömürlü olmaları, kefirle beslenmelerine bağlanıyor. İçilmesiyle vücut sağlığına büyük yararları olan kefir, cilde uygulandığında da pek çok cilt probleminin giderilmesinde etkili oluyor.

Kefirin Cilde Faydaları

 

Kuru Ciltler İçin Kefir Maskesi

İki çorba kaşığı kefire bir kaşık zeytinyağı ekleyip karıştırılır. Göz altları da dahil olmak üzere tüm yüze sürülür. Nemli bir bezle yüz örtülüp yarım saat bekletilir. Ilık suyla yıkanıp kurulanır. Haftada 2 defa uygulanabilir.

Cilt Kırışıklıkları İçin Kefir Maskesi

İlerleyen yaşlarda ortaya çıkmaya başlayan cilt sorunlarının başında kırışıklıklar ve sarkmalar gelir. Bu sorunu önlemek için, bir tatlı kaşığı yaş maya kefir içine koyulup krem kıvamına gelinceye kadar karıştırılır. Tüm cilde ve sorunlu bölgelere sürülür. Nemli bir bezle örtülüp yarım saat beklenir. Haftada bir ya da iki defa uygulanabilir.

Cilt Lekeleri İçin Kefir Maskesi

Cilt lekelerinin giderilmesinde de kefirin mucizevi etkileri görülmektedir. Lekeli bölgenin durumuna göre, bir veya iki kaşık kefir içine 4 damla limon suyu eklenir, karıştırılır. Lekeli bölgelere uygulanıp kuruyana kadar beklenir. İyice kuruduktan sonra ovularak temizlenir. Her gece uygulanabilir. Etkileri kısa sürede görülür.

Canlı ve Parlak Bir Cilt İçin

Her hangi bir cilt probleminiz yoksa, cildinize canlılık ve parlaklık kazandırmak için, kefiri boynunuzdan başlayarak yüzünüze ve göz altlarınıza sürün. Nemli bir tülbentle yüzünüzü örtüp yarım saat kadar bekletin. Bu, cildin kefiri iyice emmesini sağlayacaktır. Haftada bir kere bu yöntemi uygulamanız, pürüzsüz ve canlı bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Deri Altında Uzayan Kıllara Çözüm

Estetik kaygılar insanoğlunun var oluşundan beri ön plana çıkmıştır. Vücudun çeşitli kısımlarında çıkan istenmeyen tüyler …

2 Yorumlar

  1. Kefir iceceginimi yoksa tanelerinimi kullaniyoruz yuzumuze

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.