Cilt Bakımında Püf Noktalar

Sağlıklı, nemli, sıkı ve temiz bir cilt hemen hemen herkesin hayalidir. Bu nedenle piyasada satılan bir çok ürünü kullanarak sağlıklı bir cilde kavuşmaya çalışmaktayız. Oysa cildimizi bakımlı tutmak için sağlıklı yaşamamız gerekli. Öncelikle cildinizin gerçek anlamda sağlıklı ve kusursuz görünmesini istiyorsanız pürüzsüz bir cildin sırrı kesinlikle kaliteli bir uykudan geçmekte. Çünkü kaliteli bir uyku dinlendirir ve uyku anında hücrelerin cildinizi onarmasını sağlar. Güzellik uykusu da denilen günde en az yedi saatlik deliksiz bir uyku ile hem gün boyu zinde kalmak hem de sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmak mümkün.

Sağlıklı Cilt İçin Beslenme Çok Önemlidir

Yüzünüze ne sürerseniz sürün, dengesiz besleniyorsanız uygulayacağınız her yöntem boşuna. Çünkü bu uygulamalar sağlıksız bir ciltte geçici sıkılaştırma sağlar ancak uzun vadede cildiniz sarkmaya devam edecek ve görünümünüz sağlıksızlaşacaktır. Dengeli beslenme vücudunuzun olduğu gibi teninizin de sağlığı için son derece önemlidir. Ayrıca vücudumuzun suya ihtiyacı olduğunu asla unutmamalı. Susuz kalan vücut zamanla cildi kurutur, cilt sarkar, çatlaklar oluşur ve yaşlanma belirtileri göstermeye başlar. Aynı şekilde yeterli derecede tüketilen su, vücutta biriken toksinlerin atılmasını kolaylaştır. Böylelikle oluşacak sivilcelerin de önüne geçilmiş olur.

Kusursuz görünen bir cilt sıkılaştırmayla oluşur. Buz uygulaması, tazelenmiş ve gergin bir cilt için en önemli uygulamalardan birisidir. Bunun sebebi buzun neden olacağı soğukluğun kan akışını hızlandırmasıdır. Buz kalıbından çıkarılan bir buz küpü hafifçe ıslatılıp eriyene kadar yüzde gezdirilince doğal bir cilt sıkılaştırması da sağlanmış olur.

İlginizi Çekebilir

Deri Altında Uzayan Kıllara Çözüm

Estetik kaygılar insanoğlunun var oluşundan beri ön plana çıkmıştır. Vücudun çeşitli kısımlarında çıkan istenmeyen tüyler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.