Cilt Bakımında Püf Noktalar

Paylaş
 

Sağlıklı, nemli, sıkı ve temiz bir cilt hemen hemen herkesin hayalidir. Bu nedenle piyasada satılan bir çok ürünü kullanarak sağlıklı bir cilde kavuşmaya çalışmaktayız. Oysa cildimizi bakımlı tutmak için sağlıklı yaşamamız gerekli. Öncelikle cildinizin gerçek anlamda sağlıklı ve kusursuz görünmesini istiyorsanız pürüzsüz bir cildin sırrı kesinlikle kaliteli bir uykudan geçmekte. Çünkü kaliteli bir uyku dinlendirir ve uyku anında hücrelerin cildinizi onarmasını sağlar. Güzellik uykusu da denilen günde en az yedi saatlik deliksiz bir uyku ile hem gün boyu zinde kalmak hem de sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmak mümkün.

Sağlıklı Cilt İçin Beslenme Çok Önemlidir

Yüzünüze ne sürerseniz sürün, dengesiz besleniyorsanız uygulayacağınız her yöntem boşuna. Çünkü bu uygulamalar sağlıksız bir ciltte geçici sıkılaştırma sağlar ancak uzun vadede cildiniz sarkmaya devam edecek ve görünümünüz sağlıksızlaşacaktır. Dengeli beslenme vücudunuzun olduğu gibi teninizin de sağlığı için son derece önemlidir. Ayrıca vücudumuzun suya ihtiyacı olduğunu asla unutmamalı. Susuz kalan vücut zamanla cildi kurutur, cilt sarkar, çatlaklar oluşur ve yaşlanma belirtileri göstermeye başlar. Aynı şekilde yeterli derecede tüketilen su, vücutta biriken toksinlerin atılmasını kolaylaştır. Böylelikle oluşacak sivilcelerin de önüne geçilmiş olur.

Kusursuz görünen bir cilt sıkılaştırmayla oluşur. Buz uygulaması, tazelenmiş ve gergin bir cilt için en önemli uygulamalardan birisidir. Bunun sebebi buzun neden olacağı soğukluğun kan akışını hızlandırmasıdır. Buz kalıbından çıkarılan bir buz küpü hafifçe ıslatılıp eriyene kadar yüzde gezdirilince doğal bir cilt sıkılaştırması da sağlanmış olur.

Bu yazı 1423 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.