Cilt Bakımında Vazelin Kullanımı

Paylaş
 

Her evde bulunabilen, ucuza satın alabileceğiniz bir krem olan vazelin, kullanım alanlarıyla cildinizde birçok bölgeye fayda sağlar. İşte cilt bakımında vazelin kullanımı ile ilgili alanlar;

Dudak Kremi

Vazelini yaz ya da kış mevsimlerinde en çok etkilenen bölgelerden biri olan dudaklarınız için, dudak kremi olarak kullanabilirsiniz. Dudaklarınızın kurumasını engellemek, ölü derilerden arındırmak için vazelini dudaklarınıza diş fırçasıyla sürün ve hafifçe fırçalayın.

Çatlayan Ayaklar

Aşırı yürümekten ya da uzun süre ayakkabı giymekten dolayı, ayaklar ne yazık ki kötü etkilenmektedir. Bunun çözümü vazelinde saklıdır. Günlük işlerinizin sonunda ayaklarınıza vazelin sürerseniz, hem çatlakları giderir hem de ayaklarınızı yumuşatabilirsiniz.

Tırnak Bakımı

Günlük hayatta en çok etkilenen bölgelerden biri tırnaklardır. Tırnaklarda oluşan soyulma, kırılma ve çatlamaların çözümü ize vazelindir. Ellerinizle birlikte tırnaklarınıza uygulayacağınız bir miktar vazelin, bahsettiğimiz sorunların çözümünü ve tırnaklarınızın beslenmesini sağlar.

Kuruyan Dirsekler

Mevsimsel etkiler yüzünden, dirseklerde kuruma, sertleşme ve kararma görülebilir. Bunun için yatmadan önce, dirseklerinize vazelin sürün. Etkisini kıza zamanda fark edeceksiniz.

Kalıcı Parfümler

Parfüm kullanıyorsunuz ama kalıcı olmadığını düşünüyorsunuz. Yapacağınız tek şey, parfümü sıkmadan önce gerekli bölgeye bir miktar vazelin sürmek. Üzerine parfümünüzü sıkabilir ve daha kalıcı hal aldığını görebilirsiniz.

Saç Kırıkları

Saçlarda oluşan sorunların başında gelen saç kırıkları, saç yapınızın sağlıksız görünmesine sebep olur. Daha sağlıklı görünen saçlar için, saçınıza vazelin sürebilirsiniz.

Bu yazı 1015 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Hatice dedi ki:

    Vazalin çatlayan ayaklara çok iyi geliyor tavsiye ederim.

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.