Anasayfa / Cilt Bakımı / Cilt Bakımında Vazelin Kullanımı

Cilt Bakımında Vazelin Kullanımı

Her evde bulunabilen, ucuza satın alabileceğiniz bir krem olan vazelin, kullanım alanlarıyla cildinizde birçok bölgeye fayda sağlar. İşte cilt bakımında vazelin kullanımı ile ilgili alanlar;

Dudak Kremi

Vazelini yaz ya da kış mevsimlerinde en çok etkilenen bölgelerden biri olan dudaklarınız için, dudak kremi olarak kullanabilirsiniz. Dudaklarınızın kurumasını engellemek, ölü derilerden arındırmak için vazelini dudaklarınıza diş fırçasıyla sürün ve hafifçe fırçalayın.

Çatlayan Ayaklar

Aşırı yürümekten ya da uzun süre ayakkabı giymekten dolayı, ayaklar ne yazık ki kötü etkilenmektedir. Bunun çözümü vazelinde saklıdır. Günlük işlerinizin sonunda ayaklarınıza vazelin sürerseniz, hem çatlakları giderir hem de ayaklarınızı yumuşatabilirsiniz.

Tırnak Bakımı

Günlük hayatta en çok etkilenen bölgelerden biri tırnaklardır. Tırnaklarda oluşan soyulma, kırılma ve çatlamaların çözümü ize vazelindir. Ellerinizle birlikte tırnaklarınıza uygulayacağınız bir miktar vazelin, bahsettiğimiz sorunların çözümünü ve tırnaklarınızın beslenmesini sağlar.

Kuruyan Dirsekler

Mevsimsel etkiler yüzünden, dirseklerde kuruma, sertleşme ve kararma görülebilir. Bunun için yatmadan önce, dirseklerinize vazelin sürün. Etkisini kıza zamanda fark edeceksiniz.

Kalıcı Parfümler

Parfüm kullanıyorsunuz ama kalıcı olmadığını düşünüyorsunuz. Yapacağınız tek şey, parfümü sıkmadan önce gerekli bölgeye bir miktar vazelin sürmek. Üzerine parfümünüzü sıkabilir ve daha kalıcı hal aldığını görebilirsiniz.

Saç Kırıkları

Saçlarda oluşan sorunların başında gelen saç kırıkları, saç yapınızın sağlıksız görünmesine sebep olur. Daha sağlıklı görünen saçlar için, saçınıza vazelin sürebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Cilt Temizliğinin 10 Püf Noktası

Cildimiz her gün güneş ışığı, toz, bakteri ya da kullanılan kozmetik ürünlerinin kimyasalların maruz kalmaktadır. …

1 Yorum

  1. Vazalin çatlayan ayaklara çok iyi geliyor tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir