Cilt Beyazlatma ve Cilt Lekelerini Giderme Yöntemleri

Cildinizde bulunan lekelerden, izlerden, renk tonu farklılıklarından ya da sadece cildiniz renginden şikayetçiyseniz, lekeleri gidermek, cildinizi berraklaştırmak ve parlatmak ve dahası doğuştan gelen ten renginizi zaman içerisinde ağır ağır açabileceğiniz pek çok ürün olduğunu biliyor muydunuz?

Dahası bu ürünlerin bazılarını piyasada hazır olarak bulabilecekken, pek çoğunu da evde kendiniz yapabilir, tek kuruş masraf etmeden ev yapımı hazırlayacağınız doğal cilt maskeleri sayesinde cildinize yeni bir ışıltı katabilirsiniz.

Cilt Beyazlatmak İçin Arnavut Kremi

Arnavut kremi ya da Aklık kremi adı altında bilinen ve adından da anlaşılabileceği üzere, ilk olarak Arnavut kadınlar tarafından hazırlanmış, kullanılmış ve etkisi görülmüş bir üründür. Aklık kremi denilmesinin en önemli sebebi, cilt lekelerine ve ten rengi ton farklılıklarına iyi gelen pek çok kozmetik ürüne ek olarak, doğal ten rengini açarak, daha beyaz bir tene sahip olmaya yardımcı olmasıdır.

Bembeyaz tenli Arnavut kadınlarının güzellik sırlarından olan bu ürünle, ürünün nasıl kullanıldığını, neler içerdiği ve cilt beyazlatma üstündeki etki mekanizması ile ilgili daha detaylı bilgiye sahip olmak için Arnavut Kremi adlı kaynağa göz atabilirsiniz.

Candan Erçetin adlı Arnavut asıllı sanatçımızın berrak cildinin, içtiği onca sigaraya rağmen bu kreme bağlı olduğu söylentilerini de belirtmeden geçmek istemiyoruz.

Arnavut kremi piyasada hazır bulunabileceği gibi, evde kendi imkanlarınızla da yapabileceğiniz bir aklık ürünüdür.

Yoğurt, Limon Suyu ve Bal Maskesi

Yoğurt dediğimiz şey zaten başlı başına bir mucize. Limonu da zaten biliyoruz. Hatta limonu bazı tatsız hikayelerden bile biliyoruz. Limon damlayan sıçrayan ya da uzun süre limon suyuyla kazara temas halinde kalmış bir kumaşın nasıl beyazladığına şahit olmuşuzdur mutlaka.

Son olarak bala gelince de; her derde deva bir ürün olduğu şüphesiz.

Yoğurt, bolca limon suyu ve balı karıştırıp jel kıvamına getirerek hazırlayacağınız ev yapımı cilt beyazlatma maskesinizi, haftada bir kaç defa düzenli olarak cildinize uyguladığınızda cilt lekelerinden arınırken, cildinizin adeta kaygan bir buz pisti gibi berraklaştığını da göreceksiniz.

Aloe Vera Jeli ile Cilt Beyazlatma

Aloe Vera ile değişik bir maske hazırlamanıza bile gerek yok. Her evde bulunmasa da pazarlardan bile kolaylıkla edinebileceğiniz ve balkonunuzda büyütüp besleyeceğiniz bir aloe vera bitkisinin içindeki jeli alarak cildinize düzenli uygularsanız, cildinizde pek çok iyi yönde değişim olduğunu göreceksiniz.

Pirinç Unu de Süt Maskesi

Eskiden süt banyosu yaparlarmış. Süt çok pahalıymış ama süt banyosunu da sultanlar, prensesler yaparlarmış zaten 🙂 Ancak günümüzde cildimizi temizlemek, gözenekleri açmak, pürüzsüz bir tene sahip olmak ve ten rengimizin açılması için bu kadar pahalı girişimlere lüzum yok.

Sadece yarım bardak yağlı süt ile pirinç ununu iyice karıştırıp krem kıvamına getirerek hazırlayacağınız doğal ve ekonomik bir yüz maskesi sayesinde cilt beyazlatma yapmak mümkün.

Hindistan Cevizi Yağı ve Şeker Maskesi

Hindistan cevizi yağı ile toz şekeri karıştırarak bir maske hazırlayın ve bu maskeyi yüzünüze haftada 2 kereden az olmayacak şekilde uygulayın. Var ise sivilce izlerinizden kurtulacak, sigara içiyorsanız sigaranın cildinize yaptığı tahribatı azaltacak, cildinizin nem oranını düzenleyecek ve ten renginizi zaman içerisinde açacak muvizevi ve yapımı oldukça pratik bir maske tarifi bu.

Doğal kürlerle cilt beyazlatma konusunda daha fazla maske tarifi için buraya da bakabilirsiniz.

Verilen maskeler arasında en sık tercih edileni Arnavut kremi olmakla birlikte, aklık kremini zahmetli bulanlar diğer maskeleri de tercih edip sonuç alıp almayacaklarını deneyebilirler.

Cilt beyazlatma önerisi olarak sunabileceğiniz yukarıdaki listede dahil edilmeyen beyazlatıcı maske ve kürlere ek fikirleriniz ve tecrübe ettiğiniz ürünler var ise, bizimle paylaşarak sayfamızda yayınlanmasını sağlayabilir, diğer kullanıcılara katkıda bulunabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Deri Altında Uzayan Kıllara Çözüm

Estetik kaygılar insanoğlunun var oluşundan beri ön plana çıkmıştır. Vücudun çeşitli kısımlarında çıkan istenmeyen tüyler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.