Cilt Çatlakları İçin Evde Uygulanabilecek Doğal Çözümler

Paylaş
 

Ciltte oluşan çatlakları önlemek veya yok etmek için evde uygulanabilecek doğal yöntemlerden ilk akla gelen çoğu zaman bitkisel yağlar kullanarak masaj yapılmasıdır. Sonuçtan memnun kalabilmek için, çatlak oluşumunu erken fark etmek çok önemli. Bunun yanı sıra bu kullanacağınız ürünler düzenli bir şekilde ve cilde masaj yaparak kullanılmalı. Ama şunu bilmeniz gerekir ki, eğer çatlak oluşumunun üzerinden çok uzun bir zaman geçmiş ise ve artık çatlaklar renk değiştirip; beyaza yakın, açık bir renge dönüşmüş ise artık bu gibi tedaviler olumlu bir sonuç vermeyebilir. Hamilelik planlaması sonrası oluşan çatlaklar içinde uygulayabileceğiniz doğal yöntemler aşağıda yer almaktadır.

Badem Yağının Cilde Faydası

Badem yağı cilt çatlakları için faydası yüksek olan bir yağ çeşididir. En önemli özelliği ise hamilelik döneminde bile kadınların güvenle kullanabilmeleridir. E vitamini açısından çok zengindir. Bu sayede cildin, kolajen ve elastin seviyesini arttırmaya yardımcı olur ve kullanıldığı bölgeye oldukça nem kazandırmayı sağlar.

Zeytinyağının Cilt Çatlakları İçin Faydası

Birçoğumuzun mutfağında sık sık yer verdiği, bin bir derde deva olan zeytinyağının bir diğer faydası da çatlak önleyici olarak, ciltte bulunan çatlakların tedavisi için kullanılabilmesidir. Zeytinyağının maliyeti, diğer bitkisel yağ çeşitlerine göre biraz daha fazla olabilir. Fakat şunu da bilmeliyiz ki birçok kozmetik ürün çeşidinden ise daha uygun fiyata sahiptir.

Cilt Çatlakları İçin Diğer Öneriler

Ciltte ki çatlak olan bölgelere düzenli bir şekilde; lavanta yağı, zeytinyağı, kakao yağı veya buğday rüşeymi yağı gibi yağlar kullanılarak masaj yapıldığı zaman da çatlak görünümünü azaltmaya yardımcı olacaktır. 7’şer damla papatya ve lavanta yağını karıştırarak elde ettiğiniz karışımı kullanmanız sonucu da nemlendirici ve iyileştirici etkisi sayesinde çatlakların giderilmesi için oldukça fayda sağlayacaktır. Aloevera’da, çatlak tedavisinde oldukça etkilidir. Zeytinyağı ile karıştırarak da kullanılabilir. Bu makale ile ilgili kadın siteleri arasına giren https://www.melekhanim.com sitesine teşekkür ediyoruz.

Bu yazı 805 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.