Cilt Güzelleştirme Yöntemleri

Paylaş
 

Aşağıda sizler için özenle hazırladığımız cilt güzelleştirme yöntemleri ile kısa sürede güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.

Parlak Cilt Görünümü İçin Kahve Maskesi

  • Yeteri kadar zeytinyağı
  • Kahve telvesi

Hazırlanışı ve Uygulanışı
Ufak bir kap içerisinde temin etmiş olduğunuz zeytinyağı ve kahve telvesini iyice karıştırın. Karışım kıvamını aldıktan sonra cildinizi temizleyin ve ovalayarak karışımı cildinize uygulayın. 5-10 Dakika kadar cildinizde beklettikten sonra cildinizi yıkayarak temizleyin. Cildinizin parlak bir görünüme kavuşmasını istiyorsanız bu karışımı haftada minimum 1 defa cildinize uygulamanız gerekmektedir.

Yumuşak Dudaklar İçin Doğal Bakım Önerisi

  • 1 Çay kaşığı kadar süzme bal.
  • 1 Çay kaşığı kadar toz şeker.

Hazırlanışı ve Uygulanışı
Temin etmiş olduğunuz bal ve toz şekerini avucunuzda iyice karıştırdıktan sonra dudaklarınıza iyice sürün. Karışım yaklaşık 10 dakika kadar dudaklarınızda kalsın. Daha sonra ılık su ile karışımı sürdüğünüz dudak bölgenizi iyice temizleyin. Bu karışımla dudaklarınızda ölü hücreleri temizler ve tamamen sağlıklı bir dudak yapısına sahip olursunuz.

Makyaj Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Çoğu bayan kimi zaman marka diye avuç dolusu döktüğü kimi zaman ekonomiktir diye parasını kaptırdığı bakım kremlerine ihtiyaç duyar. Fakat o kadar para ödemenize gerek yok aynı zamanda cildinize zarar verecek ürünleride kullanmanıza gerek yok. Bir miktar bebek şampuanını bir parça pamuğa dökerek makyajınızı hafifçe temizleyebilirsiniz. Hem tahrişten kurtulursunuz hem daha sağlıklı bir şekilde bakım yapmış olursunuz.

Bu yazı 839 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.