Cilt Lekeleri İçin Elma Sirkesi

İçerisinde cilt için yararlı mineraller barındırdığı için elma sirkesi, birçok maskenin içerisinde yer alıyor. Bunun yanı sıra birçok cilt problemine iyi geldiği için, cilt lekeleri için elma sirkesi sıklıkla kullanılmaktadır. Elma sirkesinin sağlığımız açısından birçok yararı bulunuyor.

Elma Sirkesinin Cilde Faydaları

Elma sirkesi, yaşlanmanın belirtilerini azaltarak daha genç bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Ayrıca cildinizi fazlasıyla beslediği için, bu görünüm uzun süre kalıcı olur.

Akne ve sivilceler özellikle ergenlik dönemindeki kişilerin sık karşılaştığı bir problemdir. Çoğu kişi kimyasal içerikli ürünler kullanmak yerine doğal ürünleri tercih eder. Doğal ürünler arasında sivilce ve akneler için en etkili yöntemlerden biri de elma sirkesidir. Düzenli kullanımda daha iyi bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.

Elma sirkesi aynı zamanda cildiniz için harika bir nemlendiricidir. Sivilce için kullanılan ürünler genellikle ciltte kuruluğa sebep olurlar. Sirke ise cildinize zarar vermeden, ciltteki sorunları giderir.

Son olarak elma sirkesi, ciltteki leke görünümünü azaltmaya yardımcı olmaktadır. Cilt lekeleri için elma sirkesi uzun süredir kullanılan bir yöntemdir.

elma sirkesinin cilde faydaları

Elma Sirkesi Cilde Nasıl Uygulanır?

Elma sirkesini ne amaçla kullanacağınıza bağlı olarak uygulamaya yöntemi de farklılık göstermektedir.

Sivilceler için elma sirkesi kullanacaksanız, öncelikle sivilcelerin sirkenin asidik özelliğinden en az düzeyde etkilenmesi için sirkeyi su ile seyreltmelisiniz. Su ile seyrelttiğiniz elma sirkesini, bir pamuk yardımı ile sivilcelerin üzerine uygulayın. Cildinizde sirkeyi 20 dakika bekletmeniz yeterlidir. Daha sonrasında ise cildinizi ılık su ile durulayın.

Cilt lekeleri için elma sirkesi kullanacaksanız, ¼ litre suyu 3 çorba kaşığı sirke ile karıştırın. Bu karışımı ocakta kaynatın. Karışım kaynamaya başladıktan sonra ocağın altını kısın. Yüzünüze bir örtü örterek karışımın buharına yüzünüzü tutun. Yüzünüzü karışıma fazla yakın tutmamaya özen gösterin. Bu yöntemi haftada 2 kez düzenli olarak uyguladığınızda leke görünümünüz büyük oranda azalacaktır.

İlginizi Çekebilir

Deri Altında Uzayan Kıllara Çözüm

Estetik kaygılar insanoğlunun var oluşundan beri ön plana çıkmıştır. Vücudun çeşitli kısımlarında çıkan istenmeyen tüyler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.