Cilt Lekeleri İçin Maske Önerileri

Cildimiz, doğuştan gelen lekelerin dışında dış etkenlere bağlı olarak da lekelenmektedir. Örneğin, güneşte koruyucu olmadan uzun süre kalınması, sivilcelerle oynanması gibi etkenlerle cildimizde lekeler kalmaktadır. Görselliği olumsuz etkileyen ve psikolojik anlamda da sorunlara neden olan bu problemin giderilmesi için pahalı kozmetik ürünleri yerine doğal çözümlere yönelebilirsiniz. Bu, hem ekonomik hem de hızlı çözüm elde etmenizi sağlayacaktır.

Bal ve Limon Maskesi

Cilt lekeleri için sıklıkla kullanılan ve faydasıyla öne çıkan bal ve limon maskesi ile cilt lekelerinde kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Bu maskenin düzenli bir şekilde kullanılması, cilt lekelerinin önemli ölçüde azalmasını ve cildin daha güzel bir görüntüye kavuşmasını sağlamaktadır.

Bu maske için 2 çay kaşığı organik bal ve 1 çay kaşığı limon gerekmektedir. Bal ve limonun karıştırılmasından sonra gerekli kıvama gelince lekelerin bulunduğu alanlara yoğunlaşarak yüzünüzün tamamına sürmelisiniz. Yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra bol ılık suyla yıkamanız gerekmektedir. Bu maske sonucunda nemlendirici kullanmanız da sonucun olumlu olmasını sağlayacaktır. Bu maskeyi kullanırken özellikle limonu fazla kullanmamaya dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bal ve Tarçın Maskesi

Sivilcelerin sonunda ciltte oluşan lekeler için en fazla önerilen maske, bal ve tarçın maskesidir. Bu maskeyi düzenli kullanarak cildinizin daha güzel ve pürüzsüz bir görüntüye kavuştuğunu görebilirsiniz. Bu maske ile lekeler de de önemli ölçüde azalma yaşanmaktadır.

Maske için 2 yemek kaşığı organik bal ve 1 çay kaşığı tarçın kullanmalısınız. Bal ve tarçını iyice karıştırmanız gerekmektedir. Yüzünüzü dikkatli bir şekilde temizleyip kağıt havluyla kuruttuktan sonra, karışımı yüzünüze uygulayın. Lekelerin bulunduğu alana yoğun olacak şekilde tüm yüzünüze uygulayacağınız maskeyi 10 dakika beklettikten sonra bol ılık suyla temizleyin. Bu maskenin ardından cilt tipinize uygun nemlendirici kullanmanız da sonucun daha olumlu olmasını sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Ayak Kokusuna Çözüm

Ayak kokusu, yanlış ayakkabı seçimi, aşırı terleme, ayak bakımının yapılmaması gibi nedenlerden dolayı oluşmaktadır. Sosyal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.