Cilt Lekelerinin Tedavi Yöntemleri

Cilt Lekeleri Tedavisi kliniğimizde birden farklı yöntemler sayesinde kişilere özel olarak sunulmaktadır. Uygulamaların kişiye özel ve cilt sorunlarına yönelik olarak uygulanması için de mutlaka öncelikli olarak doktorumuz tarafından yapılan muayeneler sayesinde belirlenmektedir. Doktor muayenesi ve cilt analizleri yapılmadan kesinlikle cilt lekeleri tedavisi başlanmamlı ve doktorların yer almadığı bilinmeyen merkez ya da kliniklerde bu tür önemli uygulamalara yer verilmemelidir.

Cilt Lekelerinin Tedavileri Nasıl Yapılır?

Ciltte meydana gelen güneş lekeleri, doğum sonrası meydana gelen lekeler ya da maruz kalınan diğer  nedenlerden dolayı meydana gelen tüm lekelerin tedavisi kliniğimizde uzman doktorumuz Mustafa Karataş ve ekibi tarafından yapılabilmektedir. Kliniğimizde birden fazla ve farklı yöntemler lekelerin tedavisinde kullanılabilmektedir. Ancak öncelikli olarak mutlaka kişilerin lekeleri hakkında bizlere bilgi vermesi seçeceğimiz tedavi yöntemi açısından önem taşımaktadır. Örneğin doğum sonrası meydana gelmiş oldukça eski bir lekenin tedavisi ile, yakın zamanda güneş nedeni ile meydana gelmiş olan lekenin tedavisi mutlaka farklılık gösterecektir. Bu nedenle de hastaların bizlere vereceği her bilgi tedavinin seyri ve etkisi açısından oldukça önem taşımaktadır.

Güneş Lekeleri kişilerin kışın ya da yazın fark etmeksizin güneş koruyucu kullanmadan gün ışığında gezmeleri ve özellikle de yaz aylarında uzun süreli güneşe maruz kalan ve bronzlaşmak isterken maalesef ciltte reaksiyon olarak adlandırdığımız cilt lekelerine neden olmaları kaçınılmazdır. Mutlaka kişilerin güneşe çıkarken ya da çıktıktan sonra belirli aralıklar ile yenilemek şartı ile güneş koruyucu ve cilt savunmasını sağlayacak kremler kullanması gerekmektedir. Aksi halde güneş lekeleri sizler için kaçınılmaz olacaktır.

Güneş Lekeleri Neden Meydana Gelir?

Güneşe maruz kalan cilt kendini savunmak ve korumak amacı ile aşırı pigment üretmeye başlar ve dolayısı ile de cildin belirli noktalarında lekelenmeler meydana gelir. Bu lekelerin de giderilmesi sadece hastanelerde ya da kliniklerde yer alan bazı özel teknolojiler sayesinde yapılmaktadır.

Güneş lekelerinde tercih edilen ilk tedavi kimyasal peeling tedavisidir. Kimyasal peeling tedavisi oldukça etkili bir cilt soyma işlemidir. Uygulanan kimyasal ajanlar sayesinde cilt soyulur ve daha sonrasında bebeksi ve yepyeni bir cilt elde edilir.

İlginizi Çekebilir

Cilt Lekeleri İçin Maske Önerileri

Cildimiz, doğuştan gelen lekelerin dışında dış etkenlere bağlı olarak da lekelenmektedir. Örneğin, güneşte koruyucu olmadan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.