Cilt Nemlendiren Muz Maskesi

Nemini kaybeden ciltte yaşlılık belirtisi olan kırışıklıklar oluşmaya başlar. Bu nedenle tüm cilt tipleri için nem dengesini korumak son derece önemlidir. Normal bir cilt bile mevsimsel etkilere ve yaşa bağlı olarak kurumaya başlar. 25 yaşından itibaren nemlendirici bakım uygulanmaya başlanmalıdır. Bunun için kullanılabilecek nemlendirici kremler vardır fakat krem tek başına yeterli gelmeyebilir. Böyle durumlarda evde kolaylıkla uygulanabilecek doğal bakım formülleri vardır. Cildi nemlendiren muz maskesi de bunlardan birisidir. Eğer siz de cildinizde bu harika gençlik etkisini hissetmek istiyorsanız tarifimizi uygulayabilirsiniz.

Malzemeler

• Yarım muz

• 1 çay kaşığı bal

Yapılışı ve Uygulanışı
Cam bir kasenin içerisinde muzu çatal yardımıyla güzelce ezerek püre kıvamına getirin. Daha sonra içine balı ilave edin ve yumuşak bir kıvam alana kadar iyice karıştırın. Hazırladığınız maskeyi göz çevresi hariç yüzünüzün tamamına sürün. 15 dakika kadar maskenin cildinize etki etmesini bekledikten sonra ılık su ile yıkayarak güzelce durulayın.

Muz maskesi, içerdiği malzemeler sayesinde cildi nemlendirirken aynı zamanda daha gergin ve parlak görünmesini de sağlar. Cildinizin durumuna göre bu maskeyi haftada bir veya 15 günde bir uygulayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Karbonat Maskesi Tarifleri

İçeriğinde zararlı bileşen bulunmayan ve cilt sağlığı açısından birçok faydası olduğu bilinen karbonat, yapacağınız basit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.