Cilt Nemlendiren Muz Maskesi

Paylaş
 

Nemini kaybeden ciltte yaşlılık belirtisi olan kırışıklıklar oluşmaya başlar. Bu nedenle tüm cilt tipleri için nem dengesini korumak son derece önemlidir. Normal bir cilt bile mevsimsel etkilere ve yaşa bağlı olarak kurumaya başlar. 25 yaşından itibaren nemlendirici bakım uygulanmaya başlanmalıdır. Bunun için kullanılabilecek nemlendirici kremler vardır fakat krem tek başına yeterli gelmeyebilir. Böyle durumlarda evde kolaylıkla uygulanabilecek doğal bakım formülleri vardır. Cildi nemlendiren muz maskesi de bunlardan birisidir. Eğer siz de cildinizde bu harika gençlik etkisini hissetmek istiyorsanız tarifimizi uygulayabilirsiniz.

Malzemeler

• Yarım muz

• 1 çay kaşığı bal

Yapılışı ve Uygulanışı
Cam bir kasenin içerisinde muzu çatal yardımıyla güzelce ezerek püre kıvamına getirin. Daha sonra içine balı ilave edin ve yumuşak bir kıvam alana kadar iyice karıştırın. Hazırladığınız maskeyi göz çevresi hariç yüzünüzün tamamına sürün. 15 dakika kadar maskenin cildinize etki etmesini bekledikten sonra ılık su ile yıkayarak güzelce durulayın.

Muz maskesi, içerdiği malzemeler sayesinde cildi nemlendirirken aynı zamanda daha gergin ve parlak görünmesini de sağlar. Cildinizin durumuna göre bu maskeyi haftada bir veya 15 günde bir uygulayabilirsiniz.

Bu yazı 3536 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.