Cilt Problemleri İçin Çörek Otu

Çörek otu tam bir mucize bitki !   “A” dan “Z” ye her derdin devasını içinde barındırıyor.  Cilt problemleri için çörek otu ve çörek otu yağı kullanmak ise olumlu sonuçlar veriyor.

Solgun, Yıpranmış Ciltler İçin Maske Tarifi 

Parlak bir cilde ve bambaşka bir güzelliğe mi kavuşmak istiyorsunuz ? O halde bu ev yapımı maske tam size göre… 

  • Çörek otu yağı
  • Badem yağı
  • Zeytinyağı

Nasıl uygulanır? : Malzemelerin hepsini karıştırın. Gündüz saatleri içerisinde, hazırladığınız maskeyi yüzünüze sürün. Cildinizin karışımı emeceği kadar kısa bir süre yüzünüzü güneşlendirin. Sonra yüzünüzü doğal bir sabunla yıkayın. Birkaç kez uygulama sonucunda yeni cildinize merhaba deyin.

Cilt Rahatsızlıklarından Bir Türlü Kurtulamadınız Mı? 

Bazı kişilerin ciltleri çok hassastır. Bazen kullandıkları bir şampuan veya deterjan sebebiyle cilt sorunları yaşayabilirler. Yahut bazı yiyeceklere alerjileri olup , vücutları bu yiyeceğe cilt kaşıntıları ve döküntüleri yoluyla tepki verebilir. Bu durumlarda uygulanacak kürün tarifini verelim :

  • Çörek otu yağı
  • Tam buğday unu
  • Gül yağı

Nasıl Uygulanır? : Bütün malzemeleri aynı oranda olacak şekilde bir kapta karıştırın. Katı olması için, gerekirse biraz daha buğday unu ilave edin. Cilt malzemeyi emecek kadar az bir süre güneşlenin . Bu kürü rahatsızlık geçinceye kadar her gün uygulayın.

Sürekli Kızaran Ciltler İçin Doğal Kür Tarifi

Eskiden genç kızlar görücülere güzel görünmek için ateş başında oturur , yanaklarını kızartırlardı. Fakat günümüzde doğal kırmızılıkta bir yüz , pek tercih edilen bir durum değil. O halde gelelim bu kırmızılığın doğal yollarla giderilmesine …

  • Bir miktar çörek otu
  • Bir miktar ( tercihen 7 tane) kuru üzüm

Nasıl Uygulanır? : Bu iki şifa deposu gıdayı her sabah bir arada tüketin. Bir süre sonra yüzünüz doğal rengine kavuşacaktır.

Sivilceler İçin Çörek Otu 

“Güzelliğine güvenme, bir sivilce yeter” deseler de; bir değil birçok sivilceye sahip olsanız da aldırmayın. Çünkü çaresi burada …

  • Çörek otu
  • Sirke

Nasıl Uygulanır? :  Çörek otu ve sirkeyi bir kaba döküp iyice karıştırın. Sonra hazırladığınız bu karışımı sivilcelerinizin üzerine sürüp sarın. Kısa zamanda bu dertten kurtulacaksınız.

Çörek Otu İle Yaşlanmayı Geciktirme

Çörek otunun faydaları saymakla bitecek gibi değil.  Hiçbir cilt sorununuz olmasa bile , çörek otunun yaşlanmayı geciktirme özelliğinin ilginizi çekeceğini düşünüyoruz. Bunun için her gün 2 gram kadar  miktarda çörek otunu ağzınızda çiğneyerek yutmanız yeterli .

İlginizi Çekebilir

Cilt Lekeleri İçin Maske Önerileri

Cildimiz, doğuştan gelen lekelerin dışında dış etkenlere bağlı olarak da lekelenmektedir. Örneğin, güneşte koruyucu olmadan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.