Cilt Sıkılaştırıcı Doğal Tonik Yapımı

Paylaş
 

Genişlemiş gözenekli bir cilt, yağlanmaya, sivilce oluşumuna, aknelere ve siyah noktalara zemin hazırlar. Genişleyen gözenekler, içerisinde çok çabuk kir birikmesine neden olduğu için, cildin doğal yapısını da bozmakta ve kötü bir görünüme sebep olmaktadır. Böyle bir sorunla karşılaşmamak için, cildin iyice temizlenmesi, gözeneklerin kapatılması ve sıkılaştırılması gerekir. Bunu da ancak cilt sıkılaştırıcı tonikler ile yapabiliriz.

Birçok kadın, cildini temizlemek ve sıkılaştırmak için piyasada satılan kimyasal içerikli tonikler kullanır. Bunlar kimyasal içerikli oldukları için, alerjik reaksiyonlara neden olabilirler ve üstelik oldukça da pahalıdırlar. Oysa ki, evde yapacağınız cilt sıkılaştırıcı doğal tonik ile, hem mükemmel bir cilt temizliği yapabilir, hem de cildinizi sıkılaştırarak gözeneklerinizi kapatabilirsiniz. İçeriğinde kimyasal maddeler olmadığından dolayı oldukça da sağlıklıdır. Evde kendiniz yaptığınız için de son derece ekonomiktir.

Cilt Sıkılaştırıcı Doğal Tonik

Tonik İçin Gerekli Malzemeler

  • Yarım şişe maden suyu
  • 1 yemek kaşığı saf gül suyu (kimyasal gül suları değil)
  • 1 yemek kaşığı limon suyu

Tonik Yapımı
Bir şişe maden suyunu ziyan olmaması için yarısına kadar için, diğer yarısını tonik için kullanacağız. Yarım şişe kalan maden suyunun içine gülsuyunu ve limonu dökün. Şişeyi iyice çalkalayın, artık toniğiniz hazırdır.

Bir pamuk yardımıyla, çenenizden başlayarak alnınıza doğru temizleme işlemini gerçekleştirin. Burun ve alın bölgesi, en yağlı kısımlar olduğu için, bu bölgelere daha çok sürmelisiniz. Uygulamayı yukarı doğru yapmanın sebebi, bu bölgede kan dolaşımını hızlandırmaktır.

Bu yazı 13175 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.