Cilt Tiplerine Göre Pratik ve Doğal Ev Maskeleri

Cildiniz ne kadar sağlıklı olursa olsun, arada bir maske uygulamak doğru olacaktır. Özellikle de mutfağınızda bulunan sebze ve meyvelerle yapılan maskeler! Besin olarak tüketilen sebze ve meyvelerin, cilt bakımında oluşturacağı etkileri görünce gözlerinize inanamayacaksınız. İşte tüm cilt tiplerine göre, pratik ve doğal ev maskeleri;

Yağlı Cilt Tiplerine Limon Maskesi

İki adet limonun kabuğunu soyun. Kabuklarını bir kaba alın ve üzerine iki çorba kaşığı su ekleyin. İki malzemeyi üç dakika boyunca bekletin. Ardından malzemeleri bir blender yardımıyla iyice ezerek püre haline getirin. Hazırladığınız maskeyi cildinize pamukla sürerek 2-3 dakika bekletin. Ardından ılık suyla yüzünüzü durulayın. Cildinizi kuruladıktan sonra, günlük nemlendirici kreminizi uygulayın.

Kuru Cilt Tiplerine Marul Maskesi

Kaynar su dolu bir kaba, birkaç marul yaprağını batırın. İki dakika beklettikten sonra, marul yapraklarını bir kaba alın ve soğumasını bekleyin. Ardından temizlediğiniz yüz ve boyun bölgenize, marul yapraklarını yerleştirin. Bu şekilde 20 dakika bekledikten sonra, yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Hassas Cilt Tiplerine Muz Maskesi

Cildinizi iyice temizleyin ve maskeyi uygulamaya hazır hal getirin. Ardından bir adet muzu ezin ve püre haline gelmesini sağlayın. Hazırladığınız püreyi cildinize masaj hareketleriyle uygulayın. 10-15 dakika kadar bekletin ve ılık suya batırdığınız pamuk yardımıyla cildinizi temizleyin. Daha sonra cildinizi ılık suyla iyice durulayın ve havluyla tampon yapmak suretiyle cildinizi kurutun.

İlginizi Çekebilir

Karbonat Maskesi Tarifleri

İçeriğinde zararlı bileşen bulunmayan ve cilt sağlığı açısından birçok faydası olduğu bilinen karbonat, yapacağınız basit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.