Cilt Tiplerine Göre Pratik ve Doğal Ev Maskeleri

Paylaş
 

Cildiniz ne kadar sağlıklı olursa olsun, arada bir maske uygulamak doğru olacaktır. Özellikle de mutfağınızda bulunan sebze ve meyvelerle yapılan maskeler! Besin olarak tüketilen sebze ve meyvelerin, cilt bakımında oluşturacağı etkileri görünce gözlerinize inanamayacaksınız. İşte tüm cilt tiplerine göre, pratik ve doğal ev maskeleri;

Yağlı Cilt Tiplerine Limon Maskesi

İki adet limonun kabuğunu soyun. Kabuklarını bir kaba alın ve üzerine iki çorba kaşığı su ekleyin. İki malzemeyi üç dakika boyunca bekletin. Ardından malzemeleri bir blender yardımıyla iyice ezerek püre haline getirin. Hazırladığınız maskeyi cildinize pamukla sürerek 2-3 dakika bekletin. Ardından ılık suyla yüzünüzü durulayın. Cildinizi kuruladıktan sonra, günlük nemlendirici kreminizi uygulayın.

Kuru Cilt Tiplerine Marul Maskesi

Kaynar su dolu bir kaba, birkaç marul yaprağını batırın. İki dakika beklettikten sonra, marul yapraklarını bir kaba alın ve soğumasını bekleyin. Ardından temizlediğiniz yüz ve boyun bölgenize, marul yapraklarını yerleştirin. Bu şekilde 20 dakika bekledikten sonra, yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Hassas Cilt Tiplerine Muz Maskesi

Cildinizi iyice temizleyin ve maskeyi uygulamaya hazır hal getirin. Ardından bir adet muzu ezin ve püre haline gelmesini sağlayın. Hazırladığınız püreyi cildinize masaj hareketleriyle uygulayın. 10-15 dakika kadar bekletin ve ılık suya batırdığınız pamuk yardımıyla cildinizi temizleyin. Daha sonra cildinizi ılık suyla iyice durulayın ve havluyla tampon yapmak suretiyle cildinizi kurutun.

Bu yazı 1043 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.