cilt yenileme yöntemleri

Cilt Yenileme Yöntemleri

Dış görünüş her zaman önem verilen bir konu olmuştur. Özellikle yaşla birlikte ciltte yaşanan sorunlar olumsuz görüntüye neden olmaktadır. Sadece görsel değil aynı zamanda psikolojik sorunlara da neden olan bu konuyla ilgili cilt yenileme yöntemleri önem kazanmaktadır.

Basit Yöntemle Cilt Yenileme

Cilt yenileme yöntemleri incelendiğinde bunu son derece basit yöntemlerle gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle saçlarınızın yüzünüze dökülmesini önleyecek şekilde sarın. Sonrasında sıcak bir bezi yaklaşık 2 dakika yüzünüzde bekletin ve gözeneklerin açılmasını sağlayın. Sonraki aşamada yüzünüzü temizleyici ile temizleyin.

Yüzünüzü temizledikten sonra nazik bir şekilde ovmaya başlayın. Bunların ardından 3 yemek kaşığı şekerin içine bir çorba kaşığı su ekleyin. Sonrasında bu karışımı yüzünüze iyice yedirin. Cildinizi pullanmış hissedene kadar işlemi sürdürün. Sonrasında yüzünüzü ılık su ile durulayın ve en sonunda soğuk suyla yıkayın. Yumuşak bir havlu ile yüzünüzü kurutun ve değişimi hissetmeye başlayın.

Cilt Yenileme İçin Uygulanabilecek Karışımlar

Cildinizin yenilenmesi ve daha genç görünüm sağlaması için bazı karışımlar uygulayabilirsiniz. Bu karışımlar şu şekildedir:

Avokado Karışımı: Cilt yenileme yöntemleri arasında yer alan avokado karışımı için bir adet avokado, iki çorba kaşığı bal ve bir çorba kaşığı şeker kullanmanız gerekmektedir. Avokadoyu ezin ve sonrasında bal ile şekeri karıştırın. Cildiniz yağlıysa bu karışıma limon suyu ekleyebilirsiniz. Tüm karışımı yüzünüze uyguladıktan sonra 20 dakika bekletin ve ılık suyla durulayın.

Doğal Yağların Karışımı: Kişisel bakımına önem veren ve cilt yenileme yöntemleri denemek isteyen kişiler doğal yağları deneyebilirler. Bunun için jojoba yağı, zeyrinyağı, argan yağı, çay ağacı yağı, badem yağı, Hindistan cevizi yağı, papatya yağı gibi doğal yağlardan cilt tipinize en uygun olanı kullanabilirsiniz. Bu yağları tek tek kullanabilir ya da bir kaçını karıştırarak kullanabilirsiniz. Ayrıca bu yağlara bir miktar şeker ilave ederek de cildinize uygulayabilirsiniz.

Cildinin genç görünmesini isteyen kişiler mümkün olduğunca kimyasal ürünlerden kaçınmalıdır. Doğal içerikli peelingler kullanılabilir. Cilt yenileme yöntemleri arasında cildinizin nem oranını düzgün tutmanız da yer almaktadır. Cilt gözeneklerinin açılması için buhara tutmanız da olumlu sonuç verebilir. Bu yöntemlerden size en uygun olanları uygulayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Deri Altında Uzayan Kıllara Çözüm

Estetik kaygılar insanoğlunun var oluşundan beri ön plana çıkmıştır. Vücudun çeşitli kısımlarında çıkan istenmeyen tüyler …

1 Yorum

  1. Vermiş olduğunuz basit cilt yenilemeleri yöntemlerini deneyeceğim. Maske tariflerine baktığımda işe yarayacağından şüphem yok gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.