Ciltteki Gözenekler İçin Doğal Çözümler

Cildin pürüzsüz yapısını bozan ve donuk bir görüntü oluşturan küçük gözenekler, sivilce, akne ve cilt bakımının ihmal edilmesinden kaynaklı sorunlardır. Ciltteki gözenekler küçük çukur şeklinde olup, estetik görünümden uzaklaştıran bir yapı şeklindedir.

Yağlı ve kuru ciltlerin temel sorunu olan ve deforme olan cilt yapısında kalıcı bir hal alır. Siyah noktaların bu etkiyi daha çok arttırması, cildin sivilce oluşumundan uzak tutulması ve ciddi bir cilt bakımı gerektirmektedir.

Cildi hem beslerken, pürüzsüz bir yapıya kavuşmasını sağlamak adına, ciltteki gözenekler için doğal çözümler mevcut olup her zaman uygulanabilirliği sayesinde oldukça fazla tercih edilmektedir.

Ciltteki Gözenekler İçin

Yumurta Akı: Cildi büzüştürücü ve gözenekleri bu sayede kapatarak sıkılaştırıcı bir etkisi vardır. Yağlı ciltler için de fayda sağlar.

Bal: Cildin nem ihtiyacını fazlasıyla karşılar. Antibakteriyel özelliği bir diğer pozitif faydasıdır. Gözenek sıkılaştırıcı etkili bir maskedir.

Salatalık Suyu: Cildi sıkılaştıran ve gözeneklerden cildi arındıran en etkili yöntemler arasındadır. Her gün bir defa cilde uygulandığında yaşlanma karşıtı bir sonuç verecektir.

Kil Maskesi: Cilt için toprak formunda en etkili maskedir. Ciltteki gözenekler için doğal çözümler olarak yüzyıllar boyunca uygulanmıştır. Yağlı ciltler için de etkilidir.

Limon Suyu: cilt sıkılaştırma ve gözenekleri gidermede içeriğindeki vitamin deposu ile de beslenmede faydalıdır. Siyah noktaları temizler.

Yoğurt: Organik olarak kullanılan yoğurdun, gözenekleri sıkılaştırıcı etkisi vardır. Limon suyu ile karıştırılarak daha etkili bir cilt maskesi elde edilebilir.

İlginizi Çekebilir

yağlı ciltler için doğal tonikler

Yağlı Ciltler İçin Doğal Tonikler

Yağlı bir cildiniz varsa ve cildinize kimyasal tonikler kullanmak istemiyorsanız, cildinizin daha az parlaması ve …

2 Yorumlar

  1. Etkili bir tarifte ben vereyim. Bende gözenek sıkılaştırmada çok işe yaradı. Yoğurt ve mısır ununu karıştırıp yüzünüze sürün. Kuruduktan sonra ılık su ile yıkayın. Bir kaç yapıştan sonra etkisini görmeye başlayacaksınız.

  2. Günlük nemlendirici krem sürmeden çıkmamayı tavsiye ederim. Özellikle sıcak bir bölgede yaşıyorsanız. Ayrıca yatmadan önce 20 dakikalığına doğal sabunla maske yapmanın cildime çok iyi geldiğini farkettim. Yazıdaki önerileri denemedim ama dikkate alacağım. En kısa sürede deneyeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.