Ciltteki Gözenekler İçin Doğal Çözümler

Paylaş
 

Cildin pürüzsüz yapısını bozan ve donuk bir görüntü oluşturan küçük gözenekler, sivilce, akne ve cilt bakımının ihmal edilmesinden kaynaklı sorunlardır. Ciltteki gözenekler küçük çukur şeklinde olup, estetik görünümden uzaklaştıran bir yapı şeklindedir.

Yağlı ve kuru ciltlerin temel sorunu olan ve deforme olan cilt yapısında kalıcı bir hal alır. Siyah noktaların bu etkiyi daha çok arttırması, cildin sivilce oluşumundan uzak tutulması ve ciddi bir cilt bakımı gerektirmektedir.

Cildi hem beslerken, pürüzsüz bir yapıya kavuşmasını sağlamak adına, ciltteki gözenekler için doğal çözümler mevcut olup her zaman uygulanabilirliği sayesinde oldukça fazla tercih edilmektedir.

Ciltteki Gözenekler İçin

Yumurta Akı: Cildi büzüştürücü ve gözenekleri bu sayede kapatarak sıkılaştırıcı bir etkisi vardır. Yağlı ciltler için de fayda sağlar.

Bal: Cildin nem ihtiyacını fazlasıyla karşılar. Antibakteriyel özelliği bir diğer pozitif faydasıdır. Gözenek sıkılaştırıcı etkili bir maskedir.

Salatalık Suyu: Cildi sıkılaştıran ve gözeneklerden cildi arındıran en etkili yöntemler arasındadır. Her gün bir defa cilde uygulandığında yaşlanma karşıtı bir sonuç verecektir.

Kil Maskesi: Cilt için toprak formunda en etkili maskedir. Ciltteki gözenekler için doğal çözümler olarak yüzyıllar boyunca uygulanmıştır. Yağlı ciltler için de etkilidir.

Limon Suyu: cilt sıkılaştırma ve gözenekleri gidermede içeriğindeki vitamin deposu ile de beslenmede faydalıdır. Siyah noktaları temizler.

Yoğurt: Organik olarak kullanılan yoğurdun, gözenekleri sıkılaştırıcı etkisi vardır. Limon suyu ile karıştırılarak daha etkili bir cilt maskesi elde edilebilir.

Bu yazı 954 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Canan Kara dedi ki:

    Etkili bir tarifte ben vereyim. Bende gözenek sıkılaştırmada çok işe yaradı. Yoğurt ve mısır ununu karıştırıp yüzünüze sürün. Kuruduktan sonra ılık su ile yıkayın. Bir kaç yapıştan sonra etkisini görmeye başlayacaksınız.

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.