Clindoxyl Jel

Cilt lekeleri ve sivilceler, çoğu kişinin muzdarip olduğu bir sorundur. Yağ bezlerinin, cilt gözeneklerin de tıkanmalara sebep olmasıyla ortaya çıkan siyah nokta ve akneler, tüm dünyanın cilt sağlığı konusunda başta gelen ortak sorunlarındandır. Clindoxyl, akve ve sivilce ile mücadelede, farklı  cilt tiplerine sahip insanların rahatlıkla kullanabileceği bir üründür. Uzmanlar tarafından tavsiye edilen clindoxyl, içeriğindeki maddeler sayesinde, siyah nokta ve sivilcelerle profesyonel şekilde mücadele etmektedir.

Clindoxyl sivilce kremi, kişinin durumuna göre doktoru tarafından kullanımı için herhangi bir öneride bulunulmamışsa, günde bir kez düzenli olarak kullanıldığında, kısa bir sürede etkisini göstermektedir. Kullanmadan önce de, kişinin genel sağlık durumundan dolayı alerji testi yaptırmasında fayda vardır.

Clindoxyl Nedir?

Clindoxyl jel, antibiyotik ve benzoil perokrosit içeriği ile, akne oluşumuna sebep olan bakterilerle savaşır, onların zararlı etkilerini azaltır. İçeriğindeki benzoil perokrosit ise, siyah noktaların azaltılması ile, sivilcelerin tedavi edilmesinde etkilidir.

Clindoxyl Jel Nelere İyi Geliyor?

Clindoxyl krem, içeriğindeki güçlü etken maddeler ile, sivilceleri azaltmada, hatta düzenli kullanıldığı takdirde zamanla yok etmede etkili olan bir kremdir. Ayrıca, sivilce haricinde cildi, siyah nokta, beyaz nokta ve çeşitli cilt lekelerinden de temizlemektedir.

Clindoxyl Jel Nasıl Kullanılır?

Öncelikle, diğer tüm yüz temizleyicilerde olduğu gibi, clindoxyl kremin kullanımında da cildin temiz olması gerekmektedir. Sivilce ve siyah noktaların yoğun olduğu bölge, ılık suyla güzelce yıkanarak temizlenir. Sonra clindoxyl krem, ince bir şekilde masaj yaparak bölgeye sürülür ve cildin kremi emmesi için beklenir. Herhangi bir durulama veya temizleme işlemine gerek yoktur.

Clindoxyl Krem Kullanırken Bilinmesi Gerekenler

Dermatolojik testlerden geçirilerek kullanıma sunulan clindoxyl kremin, bugüne kadar ciddi bir yan etkisiyle karşılaşılmamıştır. İlk uygulandığında, ciltte belirli bir süre kızarıklık görülmesi normal bir durumdur ancak, bazı hassas ciltlerde istisnai olarak daha önemli yan etkiler görülebilir. Farklı cilt tahribatlarına sebebiyet vermemesi için, kullanımına dikkat edilmelidir.

Clindoxyl Kremin Yan Etkileri

  • Cilde uygulama sonrasında aşırı yanma
  • Ciltte uzun süren kızarıklık
  • Ciltte aşırı tahriş ve tahribat
  • Uygulamanın yoğun olarak yapıldığı bölgelerde kuruluk
  • Pullanma, soyulma ve dökülme gibi tepkiler göstermesi

Clindoxyl Krem Fiyatı

Ağırlığı 25 gr olan Clindoxyl jel fiyatı 35,59 TL dir.

İlginizi Çekebilir

Dermabel Deri Merhemi

Dermabel Krem Nedir? Dermabel deri merhemi, deri üzerinde meydana gelen kızarıklık, şişlik ve iltihaplara karşı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.