Contractubex Krem Kullanımı ve Faydaları

Contractubex Krem Nedir?

Contractubex krem vücuttaki; ergenlik dönemi sivilce izleri, ameliyat sonrasında oluşan dikiş izleri, yanık izleri, kaza sonucu oluşan yara izleri ve vücuttaki çatlaklar için kullanılır. Krem, vücutta oluşan deformasyonel izlerin hızlı ve iz bırakmayacak şekilde iyileşmesini sağlamak için üretilmiştir. Doktorlar tarafından hastalara sıklıkla önerilen bir kremdir.

Contractubex Krem Nelere İyi Geliyor?
İnsan vücudunda birçok sebep ile izler oluşabilir. Bu izler bazen geçmez ve estetik açıdan kötü bir görünüme neden olabilirler. Özellikle yüz bölgesindeki cilt lekeleri ve sivilcelerin sebep olduğu izler oldukça rahatsızlık vericidir. Contractubex Krem; sabırla kullanıldığı takdirde, ciltteki rahatsız edici bu leke ve izleri ortadan kaldırmada büyük rol oynar.

Contractubex Krem Nasıl Kullanılır?

Ciltteki izlere ya da lekelere uygulanır ve sorunlu bölgede ince bir tabaka halinde bırakılır. Kremin uygulanmasının ardından sorunlu bölge temiz bir bez ya da gazlı bez ile kapatılır. Uygulandığı bölgede yaklaşık olarak 1 gün bekletilmelidir.

Krem uygulaması her gün düzenli olarak tekrar edilmelidir. Eğer düzenli olarak sabırla uygulanırsa, vücutta bulunan yara izlerinin iyileşmeye başladığı gözlemlenebilir. Fakat kremin etkisinde yara izinin ne kadar eski olduğu oldukça önemlidir. Bu durum göz önünde bulundurularak, kremin kullanımına bıkmadan devam edilmelidir. Ayrıca merhemi çok fazla kullanmak, yaranın iyileşmesine ekstra bir katkı sağlamaz. Krem’i günde iki defa kullanmaya özen gösteriniz.

contractubex yara izi kremi

Contractubex Krem Kullanılırken Bilinmesi Gerekenler 
Contractubex krem kullanılırken bilinmesi gerekenlerin başında, açık yara ve yeni dikişlere uygulanmaması gelmektedir. Krem çok hızlı iyileşme sağladığı için yara hemen kabuk bağlar ve iç kısmında bir iltihap oluşursa dışarıya atılamaz ve bu durum yaranın iyileşme sürecine olumsuz etki eder.

Contractubex Krem Yan Etkileri 

Krem, düzenli ve doğru şekilde kullanıldığında pek fazla yan etkisi görülmemektedir. Ancak genel olarak karşılaşılan yan etkileri şunlardır:

  • Kremin içeriğinde bulunan Allantoin, Cepae ve Heparin gibi maddeler, bazı kişilerde alerji ya da hassasiyete sebep olabilir.
  • Contractubex Krem kullanımının ardından; kaşıntı, nefes alamama, yüzde ve boğaz bölgesinde şişmeler oluşabilir. Böyle durumlarda kremi kullanmayı bırakmalı ve doktorunuza başvurmalısınız.

Contractubex Krem Fiyatı

Ağırlığı 100 gr olan Contractubex krem fiyatı 2018 yılı itibariyle 53,57 TL dir.

İlginizi Çekebilir

Dermabel Deri Merhemi

Dermabel Krem Nedir? Dermabel deri merhemi, deri üzerinde meydana gelen kızarıklık, şişlik ve iltihaplara karşı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.