Daha Büyük Görünen Gözler İçin Makyaj Hileleri

Herkes göz alıcı, iri ve cazibeli gözlere sahip olmayı ister. Kadınların özellikle istediği ve makyaj teknikleriyle yapabilecekleri, gözleri irileştiren yöntemler mevcut. Büyük gözlere sahip olmak istiyorsanız, bunun için bazı hileleri bilmeniz gerekiyor. İşte gözlerinizi irileştirmeniz için, birkaç makyaj hilesi!

İri Gözler İçin 5 Makyaj Hilesi

Gümüş Işıltılar

Gözlerinizin büyük görünmesi için, parlak bir görünüm kazanması gerekir. Bunun için yapmanız gereken şey, gözlerin iç köşesine parlak far uygulaması yapmak. Farınız gümüş ışıltılı olursa, bu etki bir kat daha fazlalaşacaktır. Ancak bunun sonrasına göz kapağınıza uygulayacağınız farın, iç köşelere uyguladığınız farla uyum içinde olması çok önemli. Buna dikkat ederek ve kirpiklerinize iki kat maskara sürerek makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Koyu Mavinin Sihri

Kirpiklerinizin dibinden başlayarak, göz kenarlarına doğru koyu mavi eyeliner sürün. Bu işlem sayesinde gözlerinizin daha iri bir hal aldığını göreceksiniz. Aynı işlemi siyah eyelinerle yapmanız da mümkün.

Bej Far Kullanın ve İri Gözleri Yakalayın

Renkli far kullanmayı sevmiyorsunuz ve gözlerinizin büyük olmasını mı istiyorsunuz? Bunun çözümü de bej renginde far kullanmaktan geçiyor. Yapmanız gereken üst kirpik diplerinin tamamını ve alt kirpik diplerinin yarısını siyah kalemle çerçevelemek. Bunun ardından kullanacağınız bej renkte bir far, siyahın asaletiyle birleşecek ve daha iri gözlere sahip olmanızı sağlayacaktır.

Maskarayla Hile Yapın

Göz kapaklarınıza ışıltı veren gümüş ya da altın tonlarında far uygulayın. Ardından bronz renk tonlarında göz kalemini, alt ve üst kirpik diplerine sürün. Pamuk yardımıyla göz kalemini hafifçe silin. Böylece kalem ve farın bütünleşmesini sağlayabilirsiniz. Bu işlemden sonra göz kalemi uyguladığınız kısımlara, bronz renkte far sürün. Kirpiklerinize siyah maskara uygulaması yapın. Ardından gözlerinizle aynı renk tonunda bir maskarayı, kirpik uçlarınıza uygulayın. İşte göz alıcı ve iri gözler karşınızda!

Renk Geçişleriyle Gözlerinizi Büyütün

Gözlerinizde yaratacağınız gölge etkisi, gözlerinizin iri görünmesine de katkı sağlayacaktır. Yapmanız gereken göz kenarlarına koyu tonlarda makyaj uygulamak. Göz kapaklarınıza ise tam aksine açık tonları uygulamak. Böylelikle göz kapaklarınız daha geniş görünecektir. Bu da iri gözlere sahip olmanızı sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Kusursuz Oje Sürmek İçin Bilmeniz Gerekenler

Tırnak bakımı kadınların önem verdiği şeylerden biridir. Öyle ki birçok kadın, manikür ve pedikür işlemini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.